ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Karty kredytowe wkraczają w świat VR

Karty kredytowe wkraczają w świat VR

Wirtualna rzeczywistość to jedna z najszybciej rozwijających się technologii w dzisiejszym świecie. Przykładowo, wirtualne wycieczki to coś co już funkcjonuje na rynku. Są firmy, które umożliwiają zwiedzanie egzotycznych miejsc nie ruszając się ze swojego domu. A co jeśli takiemu turyście zamarzy się wejście w dodatkowo płatny obszar muzeum? Abo będzie chciał kupić wirtualną pamiątkę?

W takim przypadku będą mogli skorzystać z wirtualnych terminali płatniczych i wirtualnych kart kredytowych. Płacąc oczywiście jak najbardziej rzeczywistymi pieniędzmi. Pierwszym operatorem obsługującym płatności, który chce tam zaistnieć jest firma WorldPay. Jej przedstawiciel już zapowiedział, że trwają prace nad uruchomieniem takiej usługi w wirtualnej rzeczywistości.
Rozwiązania płatnicze dedykowane są konkretnym urządzeniom a nie oprogramowaniu. Jest to więc kwestia sprzętowa a nie softwarowa. Na początek firma zintegrowała swoją usługę z HTC Vive. W tym systemie, przy pomocy kontrolerów możemy np. podnieść przedmiot, a wtedy pokaże się metka z ceną. Wpatrywanie się w nią przez kilka sekund pozwala na dokonanie zakupu przy pomocy wirtualnej wersji karty kredytowej. Wystarczy taką kartę przytrzymać nad równie wirtualnym terminalem płatniczym, wprowadzić PIN (jeśli jest wymagany) i transakcja zostanie zaakceptowana. Zadbano oczywiście o bezpieczeństwo, inni zwiedzający z nami wirtualny świat nie zobaczą wprowadzanych cyfr, a jedynie maskujące je pęcherzyki.
Oczywiście rozwiązanie bez klientów byłoby sztuką dla sztuki, a tego finansiści nie lubią. Dlatego zadbano o to, by pojawili się klienci, którzy będą chcieli zainwestować w wirtualną rzeczywistość i umożliwić swoim klientom realizowanie tam płatności. Jednym z pierwszych klientów jest Ikea, która już zaczęła eksperymentować z VR we własnych kanałach sprzedaży.
Badania rynku przeprowadzone przez WorldPay wskazują, że zapotrzebowanie na płatności VR będzie się różnić w zależności od kraju. Przykładowo aż 93% chińskich respondentów zadeklarowało chęć płatności kartą w świecie VR, podczas gdy w Wielkiej Brytanii tylko 35% osób chce płacić wirtualnymi kartami.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube