Rapoo V280

Ciekawa mysz dla graczy

Więcej...

JBL Inspire 700 for Women

Słuchawki stworzone specjalnie dla kobiet

Więcej...

Navitel DVR MSR700

Mała, ale sprawna kamera samochodowa

Więcej...

Genesis GX58

Mysz dla snajperów

Więcej...

Asustor AS3204T

Skromny ale potężny NAS

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Komputery kwantowe i diamenty

Komputery kwantowe i diamenty

Nasza technologia opiera się na krzemie. Ten właśnie pierwiastek wykorzystywany jest dziś do produkcji układów elektronicznych. Czy tak jednak będzie również w przyszłości? Naukowcy już szukają alternatywy, która będzie efektywniejsza. Niektórzy z nich uważają, że takim zamiennikiem mogą być diamenty. Są one na tyle wydajne, że mogą być również solidną podstawą do budowy komputerów kwantowych.

Według naukowców, struktura diamentu może być z powodzeniem wykorzystana do przechowywania bitów kwantowych i to w taki sposób, że odczyt danych nie spowoduje zmiany ich stanu. Tak zbudowany system przechowywania danych polega na oświetlaniu struktury wiązką światła, która odpowiednio skupiona lub rozproszona niesie pewną informację. Do tej pory był z tym problem, ponieważ podczas przepuszczania światła przez diamentową strukturę, atomy azotu zastępowały atomy węgla powodując duże (w skali nano) rozproszenie światła, co z kolei powodowało niedokładność odczytu. Jednak jak każdy problem, tak i ten ma swoje rozwiązanie. Polega ono na stworzeniu syntetycznego diamentu o grubości zaledwie 200 nanometrów i wytrawieniu w jego powierzchni wgłębień poprzez strzelanie w nią jonami krzemu przy pomocy specjalnego urządzenia wykonanego w skali nano. Rozwiązanie to umożliwia wstrzykiwanie tylko ograniczonej ilości krzemu, ale zespołowi naukowców udało się opracować metodę pozwalająca na wykonanie większej liczby takich wgłębień, a poprzez ogrzewanie diamentu, mogą powodować przemieszczanie się takich ubytków.
Na razie wgłębienia nie powstają jeszcze w idealnych miejscach, nie emitują więc światła z taką dokładnością, jaką naukowcy chcieliby uzyskać, ale i tak jest to krok do przodu w rozwoju tego typu nośników informacji. Pokazuje też, że komputery kwantowe oparte na diamentach są już tak naprawdę w zasięgu ręki.
Jednak to co moim zdaniem jest najciekawsze, to poziom dokładności, na jakiej operują naukowcy. Struktura o grubości 200 nanometrów, w której wykonywane są bruzdy poprawiające skupienie wiązki światła... prawdziwy Kosmos.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube