Acer Aspire VX 15

Notebook dla graczy w przystępnej cenie

Więcej...

D-LINK DIR-895L/R AC5300

3-zakresowy router z futurstycznym wyglądem

Więcej...

ADATA SSD SD700

Kieszonkowy dysk SSD

Więcej...

AOC I2781FH

27-calowy monitor dla każdego

Więcej...

TP-LINK AV2000

2-gigabitowe adaptery sieciowe

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Komputery kwantowe i diamenty

Komputery kwantowe i diamenty

Nasza technologia opiera się na krzemie. Ten właśnie pierwiastek wykorzystywany jest dziś do produkcji układów elektronicznych. Czy tak jednak będzie również w przyszłości? Naukowcy już szukają alternatywy, która będzie efektywniejsza. Niektórzy z nich uważają, że takim zamiennikiem mogą być diamenty. Są one na tyle wydajne, że mogą być również solidną podstawą do budowy komputerów kwantowych.

Według naukowców, struktura diamentu może być z powodzeniem wykorzystana do przechowywania bitów kwantowych i to w taki sposób, że odczyt danych nie spowoduje zmiany ich stanu. Tak zbudowany system przechowywania danych polega na oświetlaniu struktury wiązką światła, która odpowiednio skupiona lub rozproszona niesie pewną informację. Do tej pory był z tym problem, ponieważ podczas przepuszczania światła przez diamentową strukturę, atomy azotu zastępowały atomy węgla powodując duże (w skali nano) rozproszenie światła, co z kolei powodowało niedokładność odczytu. Jednak jak każdy problem, tak i ten ma swoje rozwiązanie. Polega ono na stworzeniu syntetycznego diamentu o grubości zaledwie 200 nanometrów i wytrawieniu w jego powierzchni wgłębień poprzez strzelanie w nią jonami krzemu przy pomocy specjalnego urządzenia wykonanego w skali nano. Rozwiązanie to umożliwia wstrzykiwanie tylko ograniczonej ilości krzemu, ale zespołowi naukowców udało się opracować metodę pozwalająca na wykonanie większej liczby takich wgłębień, a poprzez ogrzewanie diamentu, mogą powodować przemieszczanie się takich ubytków.
Na razie wgłębienia nie powstają jeszcze w idealnych miejscach, nie emitują więc światła z taką dokładnością, jaką naukowcy chcieliby uzyskać, ale i tak jest to krok do przodu w rozwoju tego typu nośników informacji. Pokazuje też, że komputery kwantowe oparte na diamentach są już tak naprawdę w zasięgu ręki.
Jednak to co moim zdaniem jest najciekawsze, to poziom dokładności, na jakiej operują naukowcy. Struktura o grubości 200 nanometrów, w której wykonywane są bruzdy poprawiające skupienie wiązki światła... prawdziwy Kosmos.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube