ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Nowe czujniki mapujące mózg zastąpią elektrody z lat 90-tych

Nowe czujniki mapujące mózg

Wszyscy wiemy, że operacja mózgu wymaga bardzo dużej precyzji. Oczywiście pomagają w tym najnowsze technologie, nad którymi pracują naukowcy, a jedną z najnowszych jest siatka elektrod, która pozwala bardzo dokładnie zmapować mózg, który będzie poddany ingerencji specjalisty.

Do tej pory stosowana była metoda opracowana w latach 90-tych polegająca na wykorzystaniu metalowych elektrod, które wprowadzano do mózgu. Na podstawie ich sygnałów nurochirurdzy wiedzieli, jakie obszary mózgu pobudzają lub... wycinają. Teraz naukowcy zastąpili je małymi elektrodami schowanymi w specjalnym przewodzącym polimerze, który dzięki minimalizacji całego układu pozwala na tej samej powierzchni umieścić 25 razy więcej elektrod. To pozwala znacznie dokładniej zwizualizować operowaną powierzchnię. Wyższa rozdzielczość pozwala chirurgom precyzyjniej manipulować narzędziami wewnątrz tego najważniejszego organu naszego ciała.
Tradycyjnie, ciągle jest jeszcze wiele do zrobienia. Zanim produkt trafi na sale operacyjne, naukowcy chcą jeszcze bardziej zwiększyć rozdzielczość i dokładność mapowania, jak również doprowadzić do tego, że czujniki umieszczone w głowie będą mogły zostać w niej dłużej, niż do tej pory. Niestety, nie ujawnili jak długo dziś mogą tam przebywać oraz na jak długi czas chcieliby je w mózgu zostawiać. Szacują jednak, że dodatkowe prace rozwojowe potrwają około roku. Dopiero wtedy będą mogli oddać chirurgom gotowe do pracy narzędzie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube