ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Gdy się spocisz, bakterie otworzą otwory wentylacyjne w koszuli

Już od kilku lat moda i technologia łączą swoje siły, by rzeczy które nosimy wspierały nas na różne sposoby. Jest to widoczne zwłaszcza u sportowców. Inżynierowie z MIT opracowali kombinezon treningowy, który reaguje na ciepło ciała i otwiera specjalne otwory chłodzące.

Już od kilku lat moda i technologia łączą swoje siły, by rzeczy które nosimy wspierały nas na różne sposoby. Jest to widoczne zwłaszcza u sportowców. Inżynierowie z MIT opracowali kombinezon treningowy, który reaguje na ciepło ciała i otwiera specjalne otwory chłodzące.

Odzież wykonaną z lateksu wyposażono w otwory zakryte klapkami wentylacyjnymi wielkości palca. W zależności od tego ile ciepła organizm wypromieniowuje, mniej lub bardziej otwierają się. Najciekawsze jednak jest to, że sterowania tymi przesłonami nie realizuje żaden układ elektroniczny. Robi to bakteria.
Bakterie i inne komórki biologiczne mogą różnie zachowywać się w zależności od wilgoci, rozszerzając się i kurcząc. Naukowcy odkryli, że ich odpowiedź mikrobiologiczna na zmiany wilgotności jest na tyle silna, by otworzyć dziury zasłonięte przesłoną. Idealne rozwiązanie dla sportowców, których oblewa pot.
Podczas badań, otwory w skafandrze treningowym otworzyły się juz pięć minut po tym, jak sportowiec zaczął swój trening. Dzięki temu pot z jego ciała był szybciej usuwany, a temperatura skóry szybciej obniżana. W kombinezonie nic nie pozostawiono przypadkowi - rozmieszczenie otworów ustalono na podstawie mapy ciepła emitowanej przez rozgrzane treningiem ciało. Dzięki temu większe otwory znajdują się w tych miejscach, w których organizm uwalnia najwięcej ciepła. Oczywiście bakterie wykorzystane do otwierania i zamykania klapek są nieszkodliwe dla ludzi.
W ramach projektu wykonano również buty, które funkcjonują w podobny sposób. Naukowcy rozważają też zastosowanie innych rozwiązań z bakteriami, np. fluoroscencyjnych, które mogą się zapalać gdy ćwiczymy w ciemnych pomieszczeniach czy np. zapachowych, które zlikwidują zapach potu po treningu. Szukają też firm, które byłyby zainteresowane tymi projektami i wprowadzeniem ich na rynek.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube