ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pierwsza prywatna rakieta trafiła na orbitę

Pierwsza prywatna rakieta trafiła na orbitę

Electron, to 56 metrowa rakieta, która z powodzeniem opuściła prywatną wyrzutnię rakiet. Jej zadaniem jest transport małych ładunków na orbitę.

Początkowo start zaplanowano na 21 maja, jednak z powodu złych warunków atmosferycznych trzykrotnie przekładano uruchomienie silników. W końcu jednak rakieta wystartowała i zgodnie z planem osiągnęła orbitę. Tym samym została pierwszą prywatną rakietą orbitalną, która z powodzeniem rozpoczęła swoją misję. Czy również z powodzeniem ją zakończy okaże się, jak wyląduje.
Konstrukcja Electron-a opiera się na kompozycie węglowym oraz silnikach Rutherford, do budowy których wykorzystano drukarki 3D. Ładowania może pomieścić 150 kg różnego rodzaju wyposażenia. Na razie planowany jest transport małych satelit typu CubeSats. Rocket Lab zakłada, że w ciągu roku rakieta będzie mogła wykonać 50 misji, chociaż zgodnie z przepisami może nawet i 120 razy wystartować w kierunku orbity. Jeśli tak by się zdarzyło byłaby to chyba najbardziej zapracowana rakieta na świecie. Firma wierzy, że dzięki swojej rakiecie może zrobić więcej startów niż inne spółki z przemysłu lotniczego. Między innymi dlatego, że będzie oferować swoje usługi taniej niż inne firmy z tej branży. Do Electron-a już ustawia się kolejka chętnych - w tym NASA - zanim jednak rakieta będzie mogła zacząć zarabiać dla swojego właściciela, musi jeszcze wykonać dwa loty testowe. Jeśli się powiodą, ceny lotów kosmicznych spadną i w końcu kiedyś nie tylko milionerzy będą mogli polecieć na wycieczkę w kosmos.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube