ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

HP wprowadza pierwszy na świecie notebook sterowany gestami

Firma HP, jako pierwsza może się pochwalić notebookiem, któremu do obsługi wystarczą gesty. Krótko mówiąc rozwiązanie znane z kontrolera Kinect od konsoli Xbox 360 wbudowano w laptopa, oferując nowy interfejs do komunikacji z komputerem.

Co prawda sterowanie nie działa dokładnie tak jak w Kinetc, jednak jest to całkiem spory krok do przodu. O ile firmy pracujące nad interfejsem wzrokowym (sterowanie komputerem przy pomocy wzroku) już od kilku lat, o tyle rozwiązanie zaproponowane przez HP „wykluło się” w stosunkowo krótkim czasie. 
HP korzysta z tego, że jest pierwszą firmą, która zaproponuje użytkownikom swoich komputerów sterowanie gestami, ale nie jedyną, która w tym roku zaprezentuje takie rozwiązanie. Również Asus zapowiedział, że nowe modele, które zostaną jeszcze w tym wprowadzone na rynek, będą miały czujniki pozwalające na rejestrację ruchów rąk i przekładanie tego na odpowiednie akcje w systemie.

hp-leap3Jako pierwszy czujnikiem gestów będzie się mógł pochwalić model 1050 Envy, w którym czujnik zamontowano po prawej stronie touchpada. Kontroler Motion Leap jest już bardzo mały, ale na potrzeby montażu w notebooku zmniejszono go jeszcze o połowę. W efekcie ma wygląd dużego czytnika linii papilarnych. Najlepszym miejscem na montaż czujnika wydaje się środek klawiatury, czyli tam gdzie nasze ręce przebywają najczęściej. Jednak z wiadomych względów nie uda się go tam umieścić, dlatego HP zdecydowało się na wbudowanie go obok touchpada, i wydaje się, że jest to najbardziej optymalne miejsce.
Według przewidywań analityków, tego typu rozwiązania będą implementowane w najbardziej popularnych – 17 calowych notebookach. Nie znajdziemy ich w ultrabookach – przynajmniej na razie – ponieważ kontroler ruchu ma rozmiary, które dyskwalifikują jego montaż w cienkich laptopach.

To będzie ciekawy widok w biurze, gdy kilkunastu pracownik siedząc przy swoich laptopach będzie machać rękami.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube