ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Qualcomm pozywa dostawców Apple

Qualcomm pozywa dostawców Apple

Wczoraj pisałem o kłótni pomiędzy ZeniMax i Facebookiem, w której "cierpi" również Samsung, a dziś mam kolejny przykład, w którym dwóch gigantów nie może się dogadać, więc biją w kogoś innego.

Chodzi o Qualcomm i Apple, które ponownie skaczą sobie do gardeł. Ponieważ jednak producent układów nie może wygrać z producentem urządzeń pozywa Foxconn, Pegatron, Wistron i Compal żądając od nich zapłaty opłat licencyjnych. Na tym jednak nie kończy swoich żądań domagając się również odszkodowania.
Qualcomm twierdzi, że wiele z tych umów licencyjnych zostało zawartych zanim jeszcze Apple wyprodukowało swojego pierwszego iPhona. Prawnicy firmy chcą wykazać, że pozwani producenci mają zapłacić opłaty licencyjne za wykorzystanie rozwiązań stosowanych w urządzeniach produkowanych dla innych firm, nie dla Apple.
Co ciekawe wspomniane firmy nie kwestionują swoich zobowiązań do zapłaty za korzystanie z wynalazków firmy Qualcomm, to jednak "muszą postępować z instrukcjami Apple i nie płacić". To oznacza, że jabłuszko namawia swoich partnerów biznesowych do niepłacenia.
Wszystko przez to, że w ubiegłym miesiącu Apple zaczęło wstrzymywać płatności licencyjne dla innych licencjodawców. To właśnie to działanie skłoniło Qualcomm do oszacowania swoich strat licencyjnych i wstąpienie na wojenną ścieżkę. W ten sposób kilka nowych firm znalazło się pomiędzy strzelającymi do siebie gigantami. Producent chipów nie ogranicza się jednak do pozwania partnerów Apple. Kilka tygodni temu pojawiły się doniesienia, że firma chce blokować jesienią wprowadzenie nowych iPhonów.
Warto zauważyć, że Qualcomm jest również po drugiej stronie barykady. Intel i Samsung dołączyły do Federalnej Komisji Handlu, która oskarża tego producenta o nieuczciwe wykorzystywanie swoich patentów by uzyskać przewagę rynkową i pozostać na szczycie branży telefonii komórkowej.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube