Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Chiny zaczynają rejestrować pilotów dronów

Chiny zaczynają rejestrować pilotów dronów

Drony to fajna rzecz, dawno już jednak przestały być zabawkami. Są większe, są szybsze i niestety są coraz bardziej niebezpieczne. Dlatego też coraz więcej krajów postanawia uszczelnić system i każe rejestrować drony. Do grupy tych państw dołączyły Chiny.

Chiński Urząd Lotnictwa Cywilnego ogłosił, że piloci muszą rejestrować każdy latający pojazd autonomiczny o wadze większej niż 240g. Przepis ten wchodzi w życie od 1 czerwca. Pierwsi piloci mogą się zarejestrować przez Internet już od 18 maja. Tego samego dnia rząd opublikuje informacje o obszarach zamkniętych dla ruchu dronów. Takie same informacje mają być przekazane lokalnym władzom i policji. Działania te podjęto, by ograniczyć zakłócenia ruchu powietrznego, jakie mogą stworzyć te pojazdy. Jednocześnie chińskie władze chcą ujednolicić zasady komercyjnego korzystania z dronów w takich kategoriach jak: fotografia lotnicza, zastosowania rolnicze, szkolenia itp. W Chinach już jest ponad 20 placówek szkoleniowych, w których wydano ponad 14 tysięcy certyfikatów "pilota drona". Jest już więc najwyższy czas na to, by ujednolić zasady szkolenia i wydawania uprawnień.
Sceptycy tego przepisu udowadniają, że taki przepis pozwoli władzom ograniczać działalność pilotów na bazie fałszywych przesłanek. Władze wskazują jednak, że od kwietnia było osiem incydentów z udziałem dronów na lotnisku Chengdu. a przecież lotnisk jest znacznie więcej.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube