ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Samsung pomiędzy młotem i kowadłem

Gear VR

ZeniMax i Oculus to firmy, które są na wojennej ścieżce. Jedna zarzuca drugiej łamanie praw patentowych, i wciągają w to trzecią firmę - Samsunga, która obrywa rykoszetem również lądując w sądzie.

ZeniMax złożyła pozew do sądu przeciwko Samsungowi za naruszanie praw autorskich ponieważ używa on Oculus Rift jako narzędzie wspierające jego Gear VR. Oskarżenie koreańskiego giganta jest kontynuacją walki, którą ZeniMax toczy z Facebookiem, właścicielem Oculus-a. Samsung nie czekał na rozstrzygnięcie sporu pomiędzy wspomnianymi firmami, tylko przygotował aktualizację swojego Gear VR, bazując na tym, że sąd przyznał mu częściowo rację.
Przypomnę, że ZeniMax pozwał firmę Oculus VR na 4 miliardy dolarów oskarżając ją o kradzież tajemnic handlowych. Swój pozew opiera na przejściu Johna Carmacka, współzałożyciela id Software, do Oculusa i przeniesieniu przez niego "własności intelektualnej". Ostatecznie sąd zasądził 500 milionów na rzecz ZeniMax za naruszenie praw autorskich, sędzia stwierdził jednak, że Oculus nie ukradł żadnych tajemnic handlowych. W tym zakresie pozew został więc odrzucony.
Oprócz oskarżenia Samsunga o świadome naruszenie praw autorskich, ZeniMax chce udowodnić, że Carmack wpadł na pomysł mobilnego VR jeszcze gdy pracował w id Software, spółce należącej do ZeniMax.
Tak naprawdę ZeniMax szuka sposobu na pozyskanie pieniędzy z licencjonowania swoich pomysłów oraz oczywiście chce odszkodowania za poniesione szkody i zyski, które czerpały inne firmy wykorzystując jej rozwiązania. Sytuacja jest zagmatwana, Oculus jak nietrudno się domyślać twierdzi, że jest niewinny, a Carmack złożył pozew przeciwko ZeniMax, twierdząc że firma nadal jest mu winna 22.5 miliona dolarów za ponowne przejęcie id Software w 2009 roku.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube