Rapoo V280

Ciekawa mysz dla graczy

Więcej...

JBL Inspire 700 for Women

Słuchawki stworzone specjalnie dla kobiet

Więcej...

Navitel DVR MSR700

Mała, ale sprawna kamera samochodowa

Więcej...

Genesis GX58

Mysz dla snajperów

Więcej...

Asustor AS3204T

Skromny ale potężny NAS

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Bagaż "na twarz"

Stanowiska wydawania bagażu

Jeszcze w tym roku linie lotnicze Delta przetestują nowy system wydawania bagażu. Według przedstawiciela firmy, ruch ten ma zaoszczędzić klientom czas i usprawnić proces rejestracji bagażu.

Rozwiązanie bazuje na maszynie, która wyposażona w system rozpoznawania twarzy będzie łączyć zdjęcia z paszportów z bagażem. Właściciel bagażu będzie identyfikował się wprowadzając paszport do odpowiedniiej szczeliny z modułem skanującym. Jednocześnie kamera będzie skanować twarz osoby przez urządzenie, Jeśli obrazy będą się zgadzać, właściwy bagaż zostanie wydany. Pierwsze cztery maszyny pilotażowego programu wartego 600 tysięcy dolarów zostaną uruchomione na międzynarodowym lotnisku Minneapolis-St. Paul. Będzie to też kolejna próba wykorzystania danych biometrycznych. Do tej pory tego typu projekty, wzbudzały wiele kontrowersji ze względu na sposób i czas przechowywania danych. Dobry haker mógłby włamać się i podmienić zarchiwizowane zdjęcia. W tym przypadku zdjęcia po locie mają być usuwane, ale w innych przypadkach... Na przykład Australia przedstawiła jakiś czas temu plan wykorzystania danych biometrycznych, tak by przylatujący lub wylatujący nie musieli pokazywać paszportu. Oznacza to jednak dokładne skanowanie twarzy, tak by system kamer mógł bez problemów rozpoznać pasażera. Czy będziemy chcieli się na to zgodzić?
Niemniej, system rejestracji bagażu polegający na połączeniu go z twarzą właściciela brzmi interesująco. Wyeliminuje to pomyłki związane z pobraniem niewłaściwej walizki, nie wyeliminuje jednak tego, że linie lotnicze "zgubią" bagaż. A przedstawiciel Delty zapowiedział, że zdjęcia nie będą przechowywane. System ma porównać zdjęcie paszportowe z twarzą z kamery - bez jego zapisywania. Delta zapowiada, że będzie przestrzegać wszystkich przepisów dotyczących prywatności.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube