ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Igrzyska Olimpijskie 2020 z latającymi samochodami

Wizja Igrzysk Olimpijskich 2020 wg. Toyoty

Podczas gdy świat skupia się na pojazdach autonomicznych Toyota w zaciszu swoich laboratoriów pracuje nad czymś, co zostawi konkurencję daleko w tyle. Podczas Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku, Japończycy chcą pokazać latający samochód.

Prace nad projektem już trwają, firma może więc zdradzić kilka informacji na temat pojazdu. Ma się on poruszać na wysokości 10 metrów z prędkością do 100 km/h. Pracuje nad nim blisko 30 wolontariuszy, którzy są wspierani przez specjalistów z Drone Masafumi Miwa z Tokushima University. Według planów, prace nad pojazdem mają zakończyć się w przyszłym roku, tak by udało się cały projekt skomercjalizować i w 2020 roku przy pomocy samochodu zapalić znicz olimpijski.
SkyDrive - tak nazywać się ma pojazd - ma długość 2.9 metra i ma być najmniejszym latającym EV na świecie. Warto chyba dodać, że jedynym komercyjnym. Samochód ma startować z dowolnej drogi publicznej a jego obsługa ma być intuicyjna i łatwa.
Toyota wsparła projekt kwotą 353 tysięcy dolarów oraz wiedzą swoich mechaników. Do projektu dołączył również Taizo Sun - założyciel japońskiego studia developerskiego GungHo Online Entertainment, który wyłożył 22 tysiące dolarów.
Latające samochody to coś o czym marzy wielu ludzi. Teraz technologia daje faktyczne możliwości zaprojektowania i wykonania takiego pojazdu. Problemem są jedynie odpowiednie zezwolenia, certyfikaty bezpieczeństwa i procedury pozwalające na zarządzanie ruchem takich pojazdów. Certyfikacja takich samochodów tylko w USA będzie kosztować miliony dolarów i współpracy federalnych regulatorów. Na tym tle budżet japońskiego latającego samochodu wyglądał ubogo. Wyglądał, ponieważ to co przygotował zespół projektowy na tyle spodobało się zarządowi Toyoty, że postanowił on wyłożyć na niego kolejne pieniądze. Ogólnie koncern chce wydać na nowe technologie 9.3 miliarda dolarów.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube