ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Inteligentny czujnik może śledzić co się dzieje w pokoju

Koncentrator z Carnegie Melon

Wydawałoby się, że coś takiego jak inteligentny dom to prosta rzecz. Ot, wystarczy podłączyć kilka czujników, podłączyć je do Internetu i poprzez odpowiednie oprogramowanie zarządzać tym wszystkim. Tylko co zrobić gdy do sieci chcemy podłączyć czujnik, którego nie przewidział producent oprogramowania? Naukowcy z Carnegie Mellon opracowali koncepcję koncentratora, który po podłączeniu do gniazdka analizuje otoczenie i staje się czujnikiem, który śledzi całą przestrzeń. Mając go do dyspozycji, doświadczeni programiści mogą uruchomić własne procedury związane z inteligentnym domem.

Naukowcy zaprezentowali swoje rozwiązanie podczas konferencji poświęconej interakcji człowiek - komputer. Jak pokazuje poniższy film, wystarczy czujnik podłączyć go do gniazdka elektrycznego, by automatycznie zebrał dane o otoczeniu i umieścił je za pośrednictwem WiFi w chmurze. Zaimplementowane algorytmy samouczące się analizują zbierane dane, również dźwięki, i klasyfikują je jako konkretny wzór dźwięku np. "zmywarka pracuje". Tak zebrane i sklasyfikowane dane, programiści mogą wykorzystać jako wyzwalacze cyfrowe dla innych przedmiotów z grupy Internet rzeczy. Na przykład mogą użyć komendy "kran lewy" by włączyć lewy dozownik płynu i automatycznie zaplanować jego uzupełnienie, gdy się skończy.
Niestety, jest jedno urządzenie, które na razie nie współpracuje z koncentratorem z Carnegie Mellon, a które jest dość istotne. Chodzi o kamerę, która jest istotnym elementem wielu zestawów czujników do inteligentnych domów. Na razie jednak czujnik jest w fazie prototypowej, nic więc nie stoi na przeszkodzie by w przyszłości doposażyć go w obsługę kamer. W każdym razie już teraz jest to ciekawe urządzenie pozwalające na podniesienie skuteczności inteligentnych domów poziom wyżej.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube