Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Coraz więcej miejsc do testowania pojazdów autonomicznych

Autonomiczny model Mercedesa

Do tej pory samochody autonomiczne mogły oficjalnie jeździć w wybranych miejscach w Kalifornii w USA. Jednak na mapie świata pojawia się coraz więcej miejsc, w których producenci mogą testować swoje pojazdy. Niedawno pisałem o specjalnie budowanym do tego celu mieście w Korei, a tymczasem Niemcy oficjalnie, po spełnieniu określonych warunków, wpuszczają pojazdy autonomiczne na swoje drogi.

Niemieccy producenci chcąc przetestować swoje automatyczne samochody musieli do tej pory dostosowywać je do wymagań obowiązujących w Kalifornii co wiązało się z kosztami i czasem. Teraz wystarczy jak po prostu wyjadą z fabryki. Oczywiście muszą spełnić określone warunki, z których najważniejszym jest ten, by za kierownicą ciągle znajdował się kierowca. Może zajmować się czymś innym - rozmawiać przez telefon, przeglądać Internet itp - ale musi być w stanie przejąć kontrolę nad pojazdem gdy zawiedzie SI.
Oprócz tego w pojeździe musi być zamontowana czarna skrzynka, w której będą rejestrowane parametry jazdy, m.in to czy pojazd prowadzi kierowca czy sztuczna inteligencja. Dzięki temu, w przypadku kolizji będzie wiadomo kto popełnił błąd.
Nowa niemiecka ustawa ułatwia prowadzenie biznesu niemieckim producentom samochodów, którzy należą do największych na świecie. Volskwagen, Mercedes Benz, BMW, może nie od razu zatrzymają swoje testy w Kalifornii, na pewno jednak można się tego spodziewać do końca roku. Ciągle jednak muszą czekać do 2019 roku aż zmienią się kolejne przepisy pozwalające na wprowadzenie pojazdów autonomicznych do "normalnego" ruchu.

Jednak niemieckie drogi to nie jedyne miejsca, na których w ostatnim czasie dopuszczono ruch pojazdów autonomicznych. Również władze Nowego Yorku rozpoczęły przyjmowanie wniosków od firm, które chciałyby "w praktyce" przetestować swoje pojazdy. Zapowiedział to Andrew Cuomo z Departamentu Pojazdów Motorowych tego stanu. Chętni, po uzyskaniu zezwoleń będą mogli do 1 kwietnia 2018 roku testować swoje pojazdy. Tym samym Nowy York dołączył do Kalifornii, Nevady i Arizony (oraz miasta Portland), które już wcześniej wydały odpowiednie zezwolenia na testy. Oczywiście wnioski muszą spełniać określone warunki, wśród których odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa wcale nie są najtrudniejsze do spełnienia. Każdy z pojazdów autonomicznych będzie musiał posiadać polisę ubezpieczeniową na kwotę 5 milionów dolarów. Niemniej, Waymo, Uber i GM już wyraziły zainteresowanie wprowadzeniem na drogi tego stanu swoich pojazdów. Władze stanu postawiły jeszcze jeden istotny warunek, moim zdaniem bardzo dobry. Z obszaru testowego zostały wyłączone okolice stref szkolnych i budowlanych.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube