ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Misja na Marsa przewiduje roczny pobyt na jego orbicie

Kosmos

Zanim wszyscy astronauci mający badać Marsa trafią na Czerwoną Planetę, będą musieli przez rok "aklimatyzować się" na orbicie. Szczegóły dwuetapowej podróży ujawnił Greg Williams z NASA.

Według niego pierwszy etap obejmuje cztery loty załogowe, których zadaniem będzie dostarczenie habitatów, modułów laboratoryjnych, źródeł zasilania i śluzy do łączności z pojazdami. Instalacja mogłaby mieć również ramię robota, które ułatwiałoby realizację zadań na zewnątrz osiedla. Wszystkie loty mają się odbyć w okresie od 2018 roku do 2026. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, druga faza rozpocznie się w 2027 roku. To wtedy NASA ma wysłać pojazd Deep Space, pojazd który dostarczy na miejsce załogę. Przypomnę, że agencja zatrudniła sześć prywatnych korporacji, które mają zaprojektować odpowiedni statek.
Przyszłe misje załogowe na Marsa, które są planowane na 2030 rok, mają przenieść obsadę stacji orbitalnej na powierzchnię. Do tego czasu NASA musi jednak zakończyć budowę i uruchomienie systemu SLS. Do tego celu potrzebna jest ogromna rakieta, a jeśli jej budowa się opóźni... prywatne korporacje ponownie będą miały pole do popisu.
Podczas tej samej konferencji Pascal Lee, dyrektor projektu non-profit NASA, przedstawił koszt przygotowania wyprawy na Marsa - bilion dolarów w ciągu 25 lat. Dla porównania, program Apollo realizowany przez dziesięć lat kosztował 24 miliardy (po uwzględnieniu inflacji jest to równowartość dzisiejszych 197 miliardów dolarów). Oczywiście program Apollo miał mniejsze założenia - dostarczyć człowieka "tylko" na Księżyc. Mars, leży znacznie dalej. W każdym razie tak duży wydatek powoduje, że NASA musi szukać oszczędności. Dlatego też chce jak najszybciej oddać ISS (Międzynarodową Stację Kosmiczną) w ręce prywatne. Oszczędzi w ten sposób 3.5 miliarda dolarów rocznie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube