Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Kamera 360 stopni do Street View od Google

Street View

Nie ma chyba osoby, która z mniejszym lub większym stopniu nie korzystałaby z Street View. Do tej pory zdjęcia ulic (i nie tylko ulic) w tej technologii przygotowywało i umieszczało na swoich mapach Google. Firma chce jednak przenieść to zadanie na użytkowników Internetu.

Google ciągle stara się aktualizować swoje mapy, nawiązało więc współpracę z kilkoma firmami, których urządzenia zostały przystosowane do Street View. Pozwalają one dodawać zdjęcia bezpośrednio z aplikacji i nie wymagają komputera jako pośrednika. Jeszcze w tym roku pojawi się blisko 20 certyfikowanych kamer pozwalających na szybką aktualizację map. Nie wszystkie jednak będą miały takie same certyfikaty. Będzie to zależeć od ic funkcjonalności i tego jakie będzie ich priorytetowe zadanie: np. tworzenie materiałów do Street View czy np. do wirtualnej rzeczywistości. Firmy starające się o certyfikaty lub już je mające są znane, takie jak GoPro czy Samsung, a niektóre są dla wielu osób nieznane, jak np. Yi Technology czy Matterport. Niektóre będą pozwalały nagrywać filmy dostępne na np. smartfonach, a niektóre będą przygotowywały materiał do wykorzystania w wirtualnej rzeczywistości na odpwiednim do tego sprzęcie.
Takie podejście Google może pomóc projektom na portalach crowfundingowych, związanym z zaprojektowaniem i wprowadzeniem na rynek kamer sferycznych. Tylko takie podejście daje możliwość rozpowszechnienia się kamer 360 stopni, nawet jeśli nie marzy się nam tworzenie materiałów VR.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube