Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

System rozpoznawania twarzy pomaga odnaleźć po latach porwane dzieci

System rozpoznawania twarzy

System rozpoznawania twarzy kojarzy się nam przede wszystkim z policją i identyfikacją przestępców. W rzeczywistości, takie rozwiązania mają wiele zastosowań, a jednym z nich jest symulowanie tego, jak dana osoba może wyglądać po kilku latach. A to jest już przydatne przy poszukiwaniu porwanych przed laty dzieci.

Takie właśnie rozwiązanie, wykorzystujące sztuczną inteligencję, pomogło odnaleźć 27 letniemu Fu Gui z Chin swoich rodziców. Na stronie internetowej Baobeihuijia (czyli: wróć dziecko do domu) umieścił swoje zdjęcie gdy miał 10 lat. Kilka miesięcy później jego rodzice również umieścili na tej stronie swoje zdjęcia z dzieciństwa. Algorytmy SI rozpoznające twarze porównały te zdjęcia i poinformowały zainteresowane strony o odnalezieniu rodziny.
W przypadku Chin wzajemne poszukiwanie się przez rodziny jest dużym problemem. I to nie dlatego, że jest ich ponad miliard. W kraju tym co roku porywane są dziesiątki tysięcy dzieci i albo są sprzedawane by reszta rodziny miała z czego żyć, albo przeznaczane są do dziecięcej prostytucji lub niewolnictwa. Strona Baobeihuijia została stworzona po to, by po latach rozdzielone w ten sposób rodziny mogły się odnaleźć. Baidu AI - sztuczna inteligencja wykorzystywana przez tę stronę wspierana jest przez grupę wolontariuszy, którzy pomagają odpowiednio pozycjonować zdjęcia, by ułatwić ich analizę.
Chociaż strona działa dopiero od kilku miesięcy, Baidu już dokonała kilku połączeń. Wspomniany Fu Gui był jednym z nich, jego pokrewieństwo z odnalezionymi rodzicami zostało potwierdzone badaniami DNA. To potwierdza sprawność systemu. Brakuje mu jeszcze do doskonałości, może np. porównywać zdjęcia, które wykonano w odstępie sześciu lat niemniej, jest to już coś. Skuteczność Baidu została wyliczona na 99,77%, a ponieważ potrafi analizować lepiej i szybciej niż człowiek... ma przed sobą przyszłość.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube