ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pole magnetyczne identyfikatorem urządzeń

Pole magnetyczne identyfikatorem urządzeń

Chociaż standard NFC pozwalający na identyfikację kompatybilnych urządzeń i szybkie z nimi łączenie jest wygodny w użyciu, nie rozpowszechnił się tak, jak planowali to jego twórcy. Ciągle są producenci urządzeń mobilnych, którzy nie wykorzystują tego rozwiązania. W międzyczasie Carnegie Mellon University's Future Interfaces Group zaproponowała nową koncepcję standardu, która jest w zasadzie ewolucją NFC.

Zasada działania nowego standardu jest prosta - wykrywa emisje elektromagnetyczne. Już w ubiegłym roku naukowcy z Disney Research wykazali, że każdy element urządzenia elektrycznego ma swój niepowtarzalny "odcisk elektromagnetyczny", który może być wykorzystywany jako identyfikator. O ile oczywiście urządzenie nie jest całkowicie pozbawione zasilania. Zespół Carnegie Mellon zmodyfikował Moto G i wykorzystał jej zdolność pomiaru elektromagnetycznego do tego, by rozpoznawać inne urządzenia poprzez ich dotknięcie.
Z pomocą uczenia maszynowego telefon nauczono klasyfikowania typów urządzeń, dzięki czemu mógł włączać odpowiednie aplikacje. W przypadku niektórych urządzeń wystarczyło tylko lekkie stuknięcie w dowolnym miejscu. Telefon rozpoznawał nawet takie urządzenia jak ekspres do kawy. Oczywiście telefon nie mógł ich kontrolować, mógł jednak wchodzić z nimi w interakcję - np. włączając lub wyłączając.
Zespół liczy na skomercjalizowanie swojego projektu, jak tylko uda się dopracować prototyp. Jednym z wyzwań przed jakim stoją naukowcy jest wytłumienie zakłóceń i opracowanie rozwiązania, które pozwoli odróżniać jednakowe modele urządzeń. Specjaliści szacują, że zajmie to około roku.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube