ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Korea buduje miasto dla pojazdów autonomicznych

Samochód autonomiczny Hyundai

Muszę przyznać, że Koreańczycy mają rozmach. O ile inni producenci budują samochody autonomiczne i testują je na ulicach "normalnych" miast, o tyle Samsung chce wybudować całe miasto, w którym takie pojazdy podczas testów nie będą ograniczone normalnym ruchem drogowym.

Koreańczycy z południa chcą na to poświęcić 88 hektarów, na których wybudują autostrady, parkingi, buspasy itp. Wszystko po to, by pojazdy autonomiczne mogły "ćwiczyć" w powtarzalny sposób zanim wyjadą na drogi publiczne. Dziś Korea Południowa produkuje jedne z najbardziej popularnych samochodów na świece. Jest jednak daleko za firmami, które pracują nad pojazdami autonomicznymi. Jakiś czas temu Hyundai przedstawił jednak ambitny cel - do 2020 roku wyprodukować pojazd autonomiczny trzeciego poziomu - w pełni autonomiczny z zapasową kierownicą.
W ubiegłym roku rząd Korei rozpoczął wydawanie zezwoleń na testy takich samochodów na drogach publicznych. W sumie w 2016 roku wydano ich osiem. Nie jest to dużo, ale też nie ma co spodziewać się, że takich wniosków wpłynie setki. W końcu pojazdy autonomiczne to ciągle projekt raczkujący.
Wspomniane miasto, które ma powstać kosztować ma 17 milionów dolarów. Tyle przynajmniej na ten cel w tej chwili zabudżetowano. Pierwsze testy mają się w nim rozpocząć już w październiku 2017 tego roku, cały obiekt ma być oddany do użytku w 2018 roku. Początkowe plany przewidywały późniejsze uruchomienie makiety miasta, ostatecznie jednak ustalono tę datę na przyszły rok. To pokazuje, jak istotne znaczenie dla producentów pojazdów stały się samochody autonomiczne.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube