ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Samonaprawiające się drogi mogą również ładować samochody elektryczne

Samonaprawiające się drogi mogą również ładować samochody

O tym, że dziury w drogach to utrapienie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Niebezpieczeństwo wypadku, uszkodzone samochody... to tylko niektóre przykłady problemów jakie nam one sprawiają. A jeszcze trzeba je naprawiać, co wiąże się z zamkniętymi pasami i utrudnieniami w ruchu. Holenderscy naukowcy znaleźli na to sposób i to taki, który nie tylko załata dziury, ale i wykorzysta je do ładowania pojazdów elektrycznych.

Holendrzy znaleźli sposób - tak twierdzą - by drogi nie tylko same się reperowały, ale i ładowały pojazdy elektryczne. Ich idea polega na wprowadzeniu do asfaltu bakterii i przewodzących włókien stalowych. Oba te "elementy" będą umożliwiały samonaprawę - wypełnienie pęknięć - oraz ładowanie indukcyjne przemieszczających się po drodze pojazdów. Ładowanie miałoby się odbywać podczas postoju na skrzyżowaniach np. na czerwonym świetle.
Pomysł jest ciekawy, ale jest też sporym wyzwaniem. Przede wszystkim trzeba doprowadzić odpowiednią energię do włókien by pobudzić bakterie do działania i naprawy uszkodzenia. Z kolei pojazdy, by mogły korzystać z tego rozwiązania muszą być wyposażone w bezprzewodowy system ładowania. Holendrzy szacują, że taka droga będzie ok. 25% droższa. Za to w eksploatacji ma być tańsza. I to jest główny argument podnoszony przez naukowców. Ciągła degradacja drogi poprzez jeżdżące na niej pojazdy wymaga remontów, a to już nie tylko koszt samej naprawy. To również koszty związane z objazdami, korkami itp. Holenderskie rozwiązanie mogłoby podwoić żywotność drogi a przy okazji poprawić ich jakość.
Na razie jest to pomysł, do którego naukowcy chcą przekonać inwestorów, którzy dadzą fundusze na testy. Z tym może być niestety problem, bo władze lokalne nie mają interesu w tym by sponsorować próby nowych rozwiązań, z których potem skorzystają inni. Mają ograniczone budżety i wydatek na taki projekt mógłby spowodować zachwianie ich funduszem remontowym. A w przypadku naszego kraju, zawsze znalazłby się "specjalista", który podłączyłby się na lewo i zamiast ładować akumulatory ładowałby swoją sieć domową. Na pewno jednak przydałby się nam taki samonaprawiający się asfalt.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube