Genesis Krypton 700

Bardzo kolorowa mysz

Więcej...

Genesis Vanad 750

Mouse bungee godny uwagi

Więcej...

DOD LS475W

Wideorejestrator samochodowy z GPS

Więcej...

Cooler Master MasterMouse S

Prosta mysz dla graczy

Więcej...

Genesis Radon 600 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z dźwiękiem 7,1

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

HoloLens pomaga przy operacjach kręgosłupa

HoloLens pomaga przy operacjach kręgosłupa

Kiedy Microsoft zaprezentował HoloLens, od razu zapowiedział, że będzie to urządzenie zarówno do rozrywki, jak i praktycznych zastosowań. I faktycznie tak jest. Producent pokazał już zarówno zastosowania rozrywkowe a ostatnio zaprezentował wykorzystanie swojego urządzenia podczas operacji kręgosłupa.

Do tej pory specjaliści wykorzystywali rozszerzoną rzeczywistość do wizualizacji planów konstrukcyjnych, wspierania inżynierów podczas projektowania, a także podczas operacji mózgu. Tak więc operacja kręgosłupa to nie pierwszy zabieg medyczny, przy którym "asystowały" okulary HoloLens.
Pomysłodawcą i projektantem rozwiązania jest firma Scopis, która na co dzień zajmuje się produkcją urządzeń medycznych. Stworzyli oni The Holographic Navigation Platform - wirtualną nakładkę, która jest "nakładana na pacjenta" poprzez HoloLens. Dzięki temu lekarze mają lepszy widok na położenie narzędzi chirurgicznych, którymi operują wewnątrz mózgu. Przy pomocy gestów mogą dostosować wirtualne ekrany do swoich wymagań tworząc z nich specyficzny HUD.
Poprawa dokładności zaoferowana przez platformę Scopis i obrazowanie w 3D skraca czas operacji i głębokość inwazyjnego działania. Przy użyciu tego rozwiązania można również zmniejszyć narażenie pacjenta na promieniowanie fluoroskopowe, które stosuje się podczas niektórych zabiegów na kręgosłupie.
Z każdym takim zastosowaniem AR rośną nasze umiejętności i wiedza o możliwych wykorzystaniach tej technologii. Dzięki temu możemy szybciej i sprawniej projektować, szybciej i lepiej leczyć - same plusy. To wszystko przekłada się oczywiście na oszczędności, ale też na możliwość dokładniejszej obserwacji, bardziej zaawansowanych projektów itp.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube