ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

HoloLens pomaga przy operacjach kręgosłupa

HoloLens pomaga przy operacjach kręgosłupa

Kiedy Microsoft zaprezentował HoloLens, od razu zapowiedział, że będzie to urządzenie zarówno do rozrywki, jak i praktycznych zastosowań. I faktycznie tak jest. Producent pokazał już zarówno zastosowania rozrywkowe a ostatnio zaprezentował wykorzystanie swojego urządzenia podczas operacji kręgosłupa.

Do tej pory specjaliści wykorzystywali rozszerzoną rzeczywistość do wizualizacji planów konstrukcyjnych, wspierania inżynierów podczas projektowania, a także podczas operacji mózgu. Tak więc operacja kręgosłupa to nie pierwszy zabieg medyczny, przy którym "asystowały" okulary HoloLens.
Pomysłodawcą i projektantem rozwiązania jest firma Scopis, która na co dzień zajmuje się produkcją urządzeń medycznych. Stworzyli oni The Holographic Navigation Platform - wirtualną nakładkę, która jest "nakładana na pacjenta" poprzez HoloLens. Dzięki temu lekarze mają lepszy widok na położenie narzędzi chirurgicznych, którymi operują wewnątrz mózgu. Przy pomocy gestów mogą dostosować wirtualne ekrany do swoich wymagań tworząc z nich specyficzny HUD.
Poprawa dokładności zaoferowana przez platformę Scopis i obrazowanie w 3D skraca czas operacji i głębokość inwazyjnego działania. Przy użyciu tego rozwiązania można również zmniejszyć narażenie pacjenta na promieniowanie fluoroskopowe, które stosuje się podczas niektórych zabiegów na kręgosłupie.
Z każdym takim zastosowaniem AR rośną nasze umiejętności i wiedza o możliwych wykorzystaniach tej technologii. Dzięki temu możemy szybciej i sprawniej projektować, szybciej i lepiej leczyć - same plusy. To wszystko przekłada się oczywiście na oszczędności, ale też na możliwość dokładniejszej obserwacji, bardziej zaawansowanych projektów itp.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube