ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Przyszłe urządzenia mobilne nie będą potrzebować radia bezprzewodowego

Fale radiowe są wszędzie

Dziś praktycznie każde urządzenie posiada wbudowany moduł do komunikacji bezprzewodowej. Nie oznacza to jedna, że jest on używany. Wynika to z faktu, że taki rodzaj łączności zużywa dużo energii, co nie zawsze jest praktyczne, bo czasami po prostu nie ma miejsca na umieszczenie baterii. Być może rozwiązanie tego problemu znaleźli naukowcy z Disney Research, którzy opracowali całkowicie nowy sposób wykorzystania fal radiowych.

Nowe rozwiązanie na czujnikach bardzo małej mocy, które stają się węzłami fal radowych transmitowanych przez inne źródła - duże wieże nadawcze czy np. inne telefony. Jest to podobne działanie do tego, które jest wykorzystywane w przypadku tagów RFID. Tam antena umieszczona w tagu pobudzana jest falami radiowymi nadajnika i dzięki temu wysyła sygnał zwrotny z informacją o zawartości swojej pamięci. W przypadku rozwiązania zaproponowanego przez naukowców Disney-a, korzystanie z wielu źródeł i wielu kanałów daje znacznie większy zasięg. W swoich testach osiągnęli oni dystans 50 metrów.
Oczywiście nie nadaje się to do zastosowania w przypadku każdego urządzenia. Niektóre muszą mieć bezpośredni dostęp do danych, pojawia się też problem w obszarach z niskim zaludnieniem, gdzie takich sieci jest po prostu niewiele. Za to wynalazek Disneya może być bardzo przydatny w inteligentnych domach i tam gdzie jest dużo elektroniki. W najlepszym razie może też prowadzić do nowych inteligentnych urządzeń, które do tej pory były niemożliwe do wykorzystania ze względu na wielkość lub wymagania energetyczne.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube