Rapoo V280

Ciekawa mysz dla graczy

Więcej...

JBL Inspire 700 for Women

Słuchawki stworzone specjalnie dla kobiet

Więcej...

Navitel DVR MSR700

Mała, ale sprawna kamera samochodowa

Więcej...

Genesis GX58

Mysz dla snajperów

Więcej...

Asustor AS3204T

Skromny ale potężny NAS

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Google oskarża Ubera

Uber to firma, która z założenia jest kontrowersyjna. Nie tylko wypowiada wojnę taksówkarzom wchodząc na ich rynek, ale też kradnie technologię gigantom pokroju Google. O takie właśnie działanie Alphabet - właściciel Google - oskarżył Uber-a.

Według oskarżających, firma oferująca tanie przejazdy pasażerskie, skradła technologię wykorzystywaną przy projekcie pojazdu autonomicznego Waymo Google. Prawnicy powoda chcą udowodnić, że firma Ottomotto, której właścicielem jest Uber, została specjalnie kupiono po to, by stosować "dywersję" względem Google. Dziś prawnicy tego ostatniego próbowali udowodnić złe zamiary Uber-a przedstawiając zdjęcia, harmonogramy i maile. Wskazywali również, że Anthony Levandowski, były dyrektor wykonawczy Waymo, który założył firmę Otto, teraz jest zatrudniony przez Uber-a.
Dowiedzieliśmy się, że Uber i Levandowski razem stworzyli zasłonę, przy pomocy której tuszują to co robia - wyjaśniał Charles Verhoeven, prawnik Waymo, dziennnikarzom BuzzFeed - razem wymyślili historię na użytek publiczny. Zgodnie z nią Pan Levandowski opuścił Waymo by założyć własną firmę, po to by następnie sprzedać ją Uber-owi.
Prawnicy Waymo dotarli do umowy pomiędzy Uber-em a Levandowskim, na mocy której ten ostatni otrzymywał za darmo akcje o wartości 250 milionów dolarów. Wskazali również, że Ottomotto zostało zakupione w lipcu 2016 roku, zaledwie kilka miesięcy po tym jak firma została założona. Z kolei Uber tłumaczył, że akcje zostały przekazane Levandowskiemu już po zakupie jego spółki.
Oczywiście nie ma jednoznacznych dowodów na zmowę Levandowskiego i Uber-a, ale dotychczasowe rozprawy nie pokazały jeszcze wszystkich połączeń pomiędzy Otto i Uberem. Alphabet dąży jednocześnie do wstrzymania programu autonomicznych pojazdów Ubera. Czy to się uda nie wiadomo.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube