Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Qualcomm zapewnia, że drony będzie można kontrolować poprzez LTE

Dron

Pomimo tego, że drony stają się coraz popularniejsze, ciągle są bariery, które trzeba pokonać, by mogły one faktycznie skutecznie zaistnieć w naszym świecie. Przykładem są drony kurierskie, które mogą dostarczyć przesyłkę, ale mają problem z szybkim potwierdzeniem jej odbioru - wszystko przez brak komunikacji z siecią. Qualcomm zapewnia, że już niedługo te małe zdalne pojazdy będą mogły komunikować się Internetem przesyłając różne komunikaty.

Do tej pory użytkownicy dronów obawiali się, że pojazdy latające na dużych wysokościach będą miały problem z zasięgiem sieci. Dlatego też takie rozwiązania jak np. streaming wideo były zarezerwowane dla dronów wojskowych korzystających z całkiem innych technologii. Teraz dzięki Qualcomm sytuacja się zmieni. Firma zaprezentowała swój nowy chip i wyniki próbnej serii pozwalającej na komunikację dronów za pośrednictwem LTE.
Loty testowe - ponad 1000) pokazały, że istniejące sieci komórkowe są gotowe do takiej transmisji. Nawet na wysokości 120 metrów drony miały silny sygnał LTE. Biorąc pod uwagę, że przekazują one mniej danych niż telefony znajdujące się na ziemi, możemy być pewni, że transmisja będzie stabilna i jeszcze przez długi czas - zanim niebo zaroi się od dronów - lepsza niż w przypadku telefonów.
Nie oznacza to jednak, że wszystko jest doskonałe. Qualcomm chciałby zminimalizowania zakłóceń (na dużych wysokościach są one częstsze) oraz zmniejszenia zużycia energii pochłanianej przez transmisję. Oprócz tego firma wskazuje potrzebę usprawnienia oprogramowania, które potrafiłoby lepiej wyszukiwać najsilniejszy sygnał wieży komórkowej. Przy czym to wszystko to już kwestia kiedy, a nie jeśli. Producent już konsultuje swoje doświadczenia z innymi firmami budującymi bezprzewodowy standard 3GPP.

3GPP - 3rd Generation Partnership Project - wspólny projekt kilku organizacji standaryzacyjnych mający na celu rozwój systemów telefonii komórkowej trzeciej generacji 3G. 3GPP opracował m.in. standard interfejsu radiowego dla systemu UMTS działającego w oparciu o wielodostęp do zasobów radiowych ze zwielokrotnieniem w dziedzinie kodu czyli tzw. WCDMA.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube