Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Roboty pod ochroną

Roboty pod ochroną

Roboty nie mają łatwego życia z człowiekem. Muszą mu służyć, chronić go, a w zamian dostają jedynie nowe części i trochę oleju. Na szczęście, prawo bierze je pod ochronę o czym przekonał się jeden z nas - ludzi - kopiąc go.

Pomijam kwestię tego, że kopnięty robot ważył ponad 130 kilogramów, awanturnik - Jason Sylvain - został zatrzymany przez policję. Robot o wysokości 1.5 metra patrolował (w ramach testów) ulice Mountain View. Po ataku zachował się tak jak powinien - włączył alarm i zaczął wzywać pomocy. Przestraszony Sylvain zaczął uciekać, ale jak już wiecie nie na wiele mu się to zdało. Niemniej, udało mu się kopnięciem przewrócić robota.
To nie pierwszy przypadek gdy robot został "źle potraktowany" przez człowieka. Uroczy Pepper Softbanku niejednokrotnie musiał "wysłuchiwać" różnego rodzaju epitety od sfrustrowanych klientów. Z kolei Hitchbot, który miał przemierzyć Amerykę przetrwał tylko dwa tygodnie, w trakcie których został dwukrotnie potrącony przez innych użytkowników dróg.
Wszyscy Ci "źli ludzie" odpowiedzieli lub odpowiedzą za nieodpowiednie potraktowanie robotów, chociaż jak na razie jest to tylko "uszkodzenie cudzej własności". Niektórzy uważają, że kiedyś jednak przyjdzie ten czas gdy roboty przed sądem będą miały takie same prawa ja my ludzie. A potem pozostanie nam już tylko Matrix...

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube