ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Łatka z drukarki 3D pomaga po zawale serca

Łatka z drukarki 3D pomaga po zawale serca

Na zawał serca umiera coraz więcej ludzi. Szybkie życie, stres i kiepskie jedzenie to kilka z przyczyn, które powodują problemy z sercem. Wszyscy też wiemy, że pierwszy zawał można przeżyć, drugi też, ale przy trzecim... Ryzyko śmierci rośnie wraz z liczbą zawałów. Wszystko przez to, że każdy zawał uszkadza serce. Jest jednak światełko w tunelu - naukowcy wymyślili sposób na odbudowę uszkodzonych tkanek.

Operacje na sercu zawsze są ryzykowne, jednak na świecie żyje wielu pacjentów z rozrusznikami serca. Teraz naukowcy wpadli na pomysł by do tego jednego z najważniejszych organów naszego ciała montować plastikowe elementy wydrukowane na drukarce 3D. Wydrukowana łatka miałaby zakrywać bliznę po zawale. W swoich badaniach naukowcy wykorzystali tzw. biodrukowanie laserem, które dopasowuje komórki macierzyste (oparte na dorosłych komórkach sercowych) do matrycy zeskanowanego wcześniej serca chorego. Dokładność jaką są w stanie uzyskać to 1 mikron. Pierwsze wyniki są obiecujące.
Badacze testowali swoją metodę na sercu myszy i w ciągu 4 tygodni obserwacji zauważyli znaczący wzrost wydolności. Umieszczona w sercu łątka została ostatecznie przez nie wchłonięta - specjaliści nie musieli wykonywać kolejnej operacji by sprawdzić poprawność dopasowania. Oczywiście serce myszy łatwiej naprawić niż ludzkie, które jest bardziej skąplikowane - chociaż większe. Naukowcy wierzą jednak, że to tylko kwestia czasu zanim opracowana przez nich metoda stanie się opłacalna i powszechnie stosowana. Dla wielu osób po zawale będzie to oznaczać spokojniejsze życie - wystarczy tylko wszczepić wydrukowaną z tkanki łatkę i czekać na poprawę zdrowia.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube