Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Łatka z drukarki 3D pomaga po zawale serca

Łatka z drukarki 3D pomaga po zawale serca

Na zawał serca umiera coraz więcej ludzi. Szybkie życie, stres i kiepskie jedzenie to kilka z przyczyn, które powodują problemy z sercem. Wszyscy też wiemy, że pierwszy zawał można przeżyć, drugi też, ale przy trzecim... Ryzyko śmierci rośnie wraz z liczbą zawałów. Wszystko przez to, że każdy zawał uszkadza serce. Jest jednak światełko w tunelu - naukowcy wymyślili sposób na odbudowę uszkodzonych tkanek.

Operacje na sercu zawsze są ryzykowne, jednak na świecie żyje wielu pacjentów z rozrusznikami serca. Teraz naukowcy wpadli na pomysł by do tego jednego z najważniejszych organów naszego ciała montować plastikowe elementy wydrukowane na drukarce 3D. Wydrukowana łatka miałaby zakrywać bliznę po zawale. W swoich badaniach naukowcy wykorzystali tzw. biodrukowanie laserem, które dopasowuje komórki macierzyste (oparte na dorosłych komórkach sercowych) do matrycy zeskanowanego wcześniej serca chorego. Dokładność jaką są w stanie uzyskać to 1 mikron. Pierwsze wyniki są obiecujące.
Badacze testowali swoją metodę na sercu myszy i w ciągu 4 tygodni obserwacji zauważyli znaczący wzrost wydolności. Umieszczona w sercu łątka została ostatecznie przez nie wchłonięta - specjaliści nie musieli wykonywać kolejnej operacji by sprawdzić poprawność dopasowania. Oczywiście serce myszy łatwiej naprawić niż ludzkie, które jest bardziej skąplikowane - chociaż większe. Naukowcy wierzą jednak, że to tylko kwestia czasu zanim opracowana przez nich metoda stanie się opłacalna i powszechnie stosowana. Dla wielu osób po zawale będzie to oznaczać spokojniejsze życie - wystarczy tylko wszczepić wydrukowaną z tkanki łatkę i czekać na poprawę zdrowia.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube