Genesis Krypton 700

Bardzo kolorowa mysz

Więcej...

Genesis Vanad 750

Mouse bungee godny uwagi

Więcej...

DOD LS475W

Wideorejestrator samochodowy z GPS

Więcej...

Cooler Master MasterMouse S

Prosta mysz dla graczy

Więcej...

Genesis Radon 600 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z dźwiękiem 7,1

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Łatka z drukarki 3D pomaga po zawale serca

Łatka z drukarki 3D pomaga po zawale serca

Na zawał serca umiera coraz więcej ludzi. Szybkie życie, stres i kiepskie jedzenie to kilka z przyczyn, które powodują problemy z sercem. Wszyscy też wiemy, że pierwszy zawał można przeżyć, drugi też, ale przy trzecim... Ryzyko śmierci rośnie wraz z liczbą zawałów. Wszystko przez to, że każdy zawał uszkadza serce. Jest jednak światełko w tunelu - naukowcy wymyślili sposób na odbudowę uszkodzonych tkanek.

Operacje na sercu zawsze są ryzykowne, jednak na świecie żyje wielu pacjentów z rozrusznikami serca. Teraz naukowcy wpadli na pomysł by do tego jednego z najważniejszych organów naszego ciała montować plastikowe elementy wydrukowane na drukarce 3D. Wydrukowana łatka miałaby zakrywać bliznę po zawale. W swoich badaniach naukowcy wykorzystali tzw. biodrukowanie laserem, które dopasowuje komórki macierzyste (oparte na dorosłych komórkach sercowych) do matrycy zeskanowanego wcześniej serca chorego. Dokładność jaką są w stanie uzyskać to 1 mikron. Pierwsze wyniki są obiecujące.
Badacze testowali swoją metodę na sercu myszy i w ciągu 4 tygodni obserwacji zauważyli znaczący wzrost wydolności. Umieszczona w sercu łątka została ostatecznie przez nie wchłonięta - specjaliści nie musieli wykonywać kolejnej operacji by sprawdzić poprawność dopasowania. Oczywiście serce myszy łatwiej naprawić niż ludzkie, które jest bardziej skąplikowane - chociaż większe. Naukowcy wierzą jednak, że to tylko kwestia czasu zanim opracowana przez nich metoda stanie się opłacalna i powszechnie stosowana. Dla wielu osób po zawale będzie to oznaczać spokojniejsze życie - wystarczy tylko wszczepić wydrukowaną z tkanki łatkę i czekać na poprawę zdrowia.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube