ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sztuczne chmury na ratunek Wielkiej Rafy Koralowej

Wielka Rafa Koralowa

Australijska Wielka Rafa Koralowa uznawana jest za jeden z cudów świata. Niestety, ten wspaniały podwodny ekosystem umiera w wyniku zmiany temperatury oceanu. Konwencjonalne próby jego uratowania polegające na poprawie jakości wody, ograniczeniu połowów itp. nie przynoszą rezultatu. Sięgnięto więc po niekonwencjonalne metody.

Naukowcy wpadli na pomysł stworzenia sztucznych chmur, które dzięki swojej strukturze będą mogły odbijać ciepło nie posyłając go w stronę wody. Chmury miałyby powstać w wyniku rozpylenia cząsteczek soli. Byłyby one na tyle duże i w takiej ilości, że obłoki, które krążą wokół wybrzeży wchłonęłyby je powiększając swoją objętość. Rozwiązanie mogłoby być skalowalne w miarę potrzeb, a przede wszystkim byłoby ekologiczne. Problemem jedynie może być konieczność rozstawienia odpowiednich statków wzdłuż całej Wielkiej Rafy Koralowej, która ma długość ponad 2.200 km.
Czy projekt zostanie zrealizowany to już inna historia. Na razie naukowcy modelują klimat, by określić czy taki pomysł ma sens. Chcą sprawdzić czy taki sposób - rozjaśnienie chmur - ma sens i sprawdzi się w praktyce. Jednym z krytycznych elementów jest coś tak prozaicznego jak odpowiednia liczba chmur w okolicy.
Jeśli jednak się okaże, że metoda działa, niekoniecznie naukowcy ograniczą się do terenu rafy. W przyszłości chcą w ten sposób popracować nad klimatem drzew w Redwood, zbadać możliwość wywołania sztucznej mgły, która da wilgoć sekwojom i ochroni je przed zmianami klimatycznymi. Opracowane rozwiązanie może pomóc wszędzie tam, gdzie para wodna jest kluczem do ochrony przyrody.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube