ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Poziom tętna można określić obserwując twarz

Poziom tętna można określić obserwując twarz

Jednym z parametrów określających nasze zdrowie jest tętno. Zawodowi sportowcy oraz chorzy cierpiący na np. nadciśnienie monitorują je bardzo często, pierwsi by zmusić swój organizm do większej wydajności, drudzy by zareagować w sytuacji krytycznej. Do tej pory do mierzenia tętna trzeba było stosować odpowiednie wyposażone w czujniki urządzenia. Panasonic zaproponował całkiem nowe podejście.

Swoją metodę japońska firma zaprezentuje podczas transmisji turnieju Panasonic Open Golf Championship 2017, który jeszcze w tym miesiącu odbędzie się Japoni. Relacja nadawana będzie w japońskiej telewizji i Internecie, a Panasonic wzbogaci ją umieszczając na ekranie tętno golfistów. Łatwo więc będzie zaobserwować jak reagują na działania swoich przeciwników. Celem jest dodanie pewnej dozy dramaturgii w tej, było nie było, mało dynamicznej grze. Tak naprawdę jednak istotą tego eksperymentu jest zaprezentowanie bezkontaktowego wykrywania tętna przy pomocy specjalnego aparatu.

Pomiar i prezentacja tętna w transmisjach sportowych nie jest nowym pomysłem. Mecze koszykówki, siatkówki czy rugby były już wzbogacane w takie informacje, zawsze jednak tętno prezentowane na ekranie mierzone było przy pomocy urządzeń noszonych przez zawodników. W nadchodzącym turnieju, Panasonic chce wykorzystać specjalną kamerę, która będzie szacować tętno analizując subtelne zmiany koloru twarzy graczy, które sa efektem zwężających się naczyń krwionośnych.

Dokładność tego pomiaru może budzić zastrzeżenia, jednak metoda zastosowana przez Japończyków opracowana została przy współpracy z Uniwersytetem w Kioto. Wykorzystuje ona fale radiowe o częstotliwości wykorzystywanej przez radary. Rozwiązanie to zostało porównane z wynikami zarejestrowanymi przy pomocy tradycyjnych metod takich jak np. EKG i okazało się, że występuje bardzo silna korelacja pomiędzy tymi metodami. Oznacza to, że opracowana przez Panasonic metoda jest wiarygodna.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube