ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Emocje na twarzy w wirtualnej rzeczywistości

Emocje w VR

Wczoraj pisałem Wam o rozwiązaniu, które pozwala odczuwać fizyczność obiektów w wirtualnej rzeczywistości. Dziś natomiast parę słów na temat tego, jak na twarzy cyfrowych postaci można odzwierciedlić emocje.

O tym, że wirtualna rzeczywistość potrafi wciągać nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Programy, zarówno gry jak i te edukacyjne są wciągające, a stosowana w nich interaktywność potrafi naprawdę zaangażować w cyfrowy świat. Niestety, nie pozwalają one wyrazić emocji na awatarach, które widzą nasi współtowarzysze zabawy. Ale i to niedługo się zmieni dzięki MindMaze, specjalnej wkładce z pianki, która jest kompatybilna z obecnymi dziś na rynku goglami VR. Wykorzystuje ona diody, które reagują na biosygnały i zmiany w napięciu mięśni.

Potencjalnych zastosowań jest naprawdę dużo - dzięki zmianie mimiki twarzy uczestnika wirtualnych wojaży widać czy szykuje się on do ataku, chce opowiedzieć żart, jest zły, wesoły, zaskoczony... Producent pianki nie chce oferować jej jako dodatkowego akcesorium. Zamiast tego na zasadzie licencji chce oferować swoją technologię producentom gogli, by umieszczali je w swoich akcesoriach.

Według MindMaze, Maskę (tak nazwano piankę) można łatwo zintegrować z goglami. Dane gromadzone przez osiem diod i czujniki badające mięśnie twarzy są analizowane przy pomocy algorytmów samouczących się, które określają wyraz twarzy a następnie przenoszą go na awatara widocznego w wirtualnym świecie. Zaletą rozwiązania jest prawie natychmiastowe odzwierciedlenie emocji na wirtualnej postaci. I to jest coś co podkreślają autorzy rozwiązania.

Producenci chcą dotrzeć również do programistów, dla których ma być przygotowane SDK. Dzięki temu w przyszłych grach postacie będą mogły okazywać emocje w taki sam sposób, jak my robimy to dziś.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube