ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Marynarze US Navy nie popalą e-papierosów

E-papieros też jest szkodliwy

O tym, że palenie papierosów jest szkodliwe wszyscy wiemy. Teoretycznie e-papierosy są bezpieczniejsze dla zdrowia, ale tylko teoretycznie. Przekonali się o tym marynarze z Marynarki Wojennej USA, w wyniku czego ich dowództwo zabroniło palenia tych papierosów na pokładach okrętów.

Zarządzenie dowodzących flotą jest efektem zgłoszonych przypadków wybuchających akumulatorów litowo-jonowych e-papierosów, w wyniku których zostali zranieni marynarze. W okresie od października 2015 roku do czerwca 2016 roku zgłoszono 15 takich incydentów. W dwóch przypadkach eksplozja nastąpiła w momencie, gdy marynarz miał e-papierosa w ustach. Niektóre zdarzenia nastąpiły na pokładzie okrętu, w przypadku dwóch potrzebna była interwencja z gaśnicą. W jednym przypadku wybuch akumulatora nastąpił na pokładzie samolotu, powstało tyle dymu, że załoga podjęła decyzję o przerwaniu lotu i powrocie na lotnisko.
Decyzji admirałów nie zmieniły nawet zalecenia Amerykańskiej Agencja Żywności i Leków, która poleciła usunąć ze składów płynów e-papierosów dodatki, które mogły powodować zapalanie się oparów w powietrzu. Marynarze nadal mogą korzystać ze swoich e-papierosów przebywając na lądzie. Oczywiście w miejscach przeznaczonych dla palących.
W Polsce również pojawiały się informacje o wybuchających papierosach i chociaż nie były one tak spektakularne i nie wybuchały w ustach, warto o tym wiedzieć i brać to pod uwagę decydując się na jego zapalenie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube