Goclever Sound Club Rugged Mini

Głośnik na majówkę

Więcej...

Somic VRH 360

Słuchawki do gier VR

Więcej...

Elegancki dysk SSD

ADATA SE730 250GB

Więcej...

MiVia Essential 350

Opaska z technologią NASA

Więcej...

ADATA SC660H 256GB

Dysk SSD "do normalnej" pracy

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sklep muzyczny

Inteligentny bandaż z 5G może śledzić proces gojenia

Opatrunek z bandażem

Wieki temu ludzie odkryli, że rana przewiązana materiałem zasłaniającym ranę i tamującym krew przyspiesza proces gojenia. Niestety, ta metoda leczenia ma swoje wady, bo kilka warstw materiału zasłania ranę przez co nie widać jak postępuje proces zasklepiania się rozcięcia. Niejednokrotnie wymaga to wizyty u lekarza, który zdejmie bandaż i skontroluje ranę. Ponieważ jednak żyjemy w czasach gdy wszystko musi być "smart", naukowcy opracowali inteligentny bandaż.

Pierwsze testy takich opatrunków powinny zacząć się w ciągu roku. Opracowano je na Uniwersytecie Swansea, na którym naukowcy przygotowali projekt drukowanego na drukarce 3D materiału, w którym zostaną zamontowane bezprzewodowe moduły 5D oraz nano czujniki monitorujące stan zdrowia pacjenta. Według badaczy, taki materiał pozwoli dostosować lekarzom metodę leczenia, częstotliwość zmian opatrunków, aplikację leków przyspieszających zabliźnianie się ran itp.
Dla niektórych osób zastosowanie modułów 5G może być przesadą, ale świat dąży niestety do tego, by maksymalnie wiele informacji było przesyłanych drogą bezprzewodową. Dlaczego więc nie robić tego w przypadku parametrów naszego organizmu?
Projekt inteligentnego bandaża jest jeszcze na etapie rozwojowym. Do jego zakończenia potrzeba kilku elementów, takich jak ukończenie sieci 5G w mieście Swansea czy opracowanie czujników nanotechnologicznych. Warto jednak poczekać, bo niewiele jest osób, którym zależy na częstych wizytach w szpitalu a taki bandaż wysyłający informacje o procesie gojenia, może je zminimalizować do niezbędnego minimum.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube