Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sony ma kamerę pozwalającą widzieć pojazdom autonomicznym w ciemności

Tunel samochodowy

Pojazdy autonomiczne poruszające się samodzielnie po ulicach muszą być wyposażone w zaawansowane systemy rozpoznawania obrazów. Większość z nich ma jednak problemy w ciemności i miejscach gdzie następuje gwałtowne przejście z ciemności w jasność, jak ma to miejsce np. w tunelu. Z problemem tym postanowiło zmierzyć się Sony, które zaprojektowało kamerę o wysokiej czułości, specjalnie pod kątem pojazdów autonomicznych.

Dla tego typu samochodów szczególnie trudne są tunele, ze względu na ogromne różnice w oświetleniu. Zamieszczony poniżej film pokazuje różnice w działaniu kamer wyposażonych w technologię HDR zaprojektowaną przez Sony i bez tej technologii. W pierwszym przypadku kamera bardzo dobrze dostosowuje się do zmiany oświetlenia, a nawet migotania świateł.

Kamera o rozdzielczości 2.45 MPx została wyposażona w czujnik o czułości 0.1 luksa, dzięki czemu urządzenie może rejestrować znaki drogowe i przeszkody na drodze (np. pieszych), nawet gdy księżyc jest niewidoczny. Czułość 120dB HDR, jaką dysponuje kamera, jest na tyle duża by bezpiecznie prowadzić samochód nawet wtedy, gdy na niebie nie ma księżyca.
Sony twierdzi, że zaprojektowane i przygotowane w laboratoriach koncernu urządzenie spełnia normy samochodowe pod kątem niezawodności i bezpieczeństwa. Jest to ważne ponieważ przepisy bezpieczeństwa w UE, które wejdą w życie w 2018 roku wymagają od producentów pojazdów autonomicznych wyposażenia ich w odpowiednie systemy, które będą unikały kolizji z pieszymi w nocy. Japończycy chcą rozpocząć produkcję pierwszych testowych egzemplarzy swoich kamer w przyszłym miesiącu, a normalną już produkcję docelowych egzemplarzy w marcu 2018 roku.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube