ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Niedługo roboty dołączą do służb nadzorujących bezpieczeństwo

Monitoring miejski

Coraz sprawniejsze algorytmy rozpoznawania obiektów pozwalają coraz lepiej i szybciej analizować obrazy. Niestety, oprogramowania, które wykorzystują zaawansowane metody pracują najczęściej w odizolowanych środowiskach, które uniemożliwiają im współpracę z innymi systemami. Spowodowało to powstanie barier, które teraz naukowcy chcą pokonać.

Specjaliści z Cornell wpadli na pomysł i zaprojektowali system, który pozwoliłby robotom i innym urządzeniom autonomicznym współpracować nie tylko ze sobą, ale i z oprogramowaniem do identyfikacji, a nawet śledzenia obiektów. Zasada działania systemu jest prosta. Każdy robot wysyła do jednostki centralnej widziany przez siebie obraz. Centrala bazując na obrazie od robota oraz kamerach zamontowanych np., w mieście oraz informacjach z Internetu identyfikuje obiekt i gromadzi o nim coraz więcej danych. Dzięki temu system może zebrać więcej informacji niż gdyby robiły to poszczególne jednostki samodzielnie.
Przykładowo: dron wykrywa podejrzaną osobę uciekającą w tłumie - dzięki funkcjom planowania i dostępowi do kamer ulicznych, system może pokierować robotem i skierować go w miejsce, w którym miałby lepszy widok.
Oczywiście jest jeszcze dużo do zrobienia. Cornell musi dopieścić system i przygotować go do "normalnego" użytku. Ponieważ naukowcy mają wsparcie US Office of Naval Reearch, jest spora szansa, że zakończy się on sukcesem. Pozwoli to US Navy lepiej koordynować pracę dronów, a służbom miejskim wdrożyć automaty - drony i roboty - do systemu monitorującego bezpieczeństwo w mieście.
Pomysł fajny, ale chyba minie jeszcze ładnych kilka lat, zanim na ulicy pojawią się Robocop-y.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube