ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Boeing buduje samoloty z drukowanych części

Część konstrukcji Boeinga z drukarki 3D

Skoro NASA rozważa możliwość stosowania części drukowanych na drukarce 3D w pojazdach wysyłanych w kosmos, czemu ma tego nie robić producent samolotów? Co więcej, nie tylko nie rozważa, ale i drukuje i montuje w swoich samolotach.

Dzięki zastosowaniu drukowanych części Boeing spodziewa się dwa do trzech milionów dolarów rocznie oszczędności od 2018 roku. Producent nawiązał współpracę z norweską firmą Norsk Titanium, która na jego zlecenie będzie drukować tytanowe elementy strukturalne do samolotu. Nie będzie to pierwszy producent, który robi coś takiego dla branży lotniczej, już od jakiegoś czasu General Electric drukuje dysze paliwowe do silników lotniczych. Jednak jest to pierwszy przypadek gdy części z drukarki zostaną użyte w konstrukcji nośnej samolotu, czyli w miejscu podawanym różnym, zmiennym obciążeniom.
Jako pierwszy w drukowane elementy zostanie wyposażony Boeing 787. Wybór podyktowany jest dużą ilością metalu, którą stosuje się w jego konstrukcji w porównaniu do innych modeli. Tradycyjna produkcja ze stopu tytanu jest bardzo kosztowna, a Boeing produkuje 144 Dreamlinery rocznie. Jest więc o co powalczyć.
Od początku 2016 roku do lutego 2017, Boeing wspólnie z Norsk pracował nad uzyskaniem certyfikatów Federalnego Zarządu Lotnictwa dla drukowanych części. Jeszcze w tym roku, obie firmy spodziewają się zdobyć dodatkowe zatwierdzenie FAA zatwierdzające właściwości materiału pochodzącego z procesu produkcyjnego. Certyfikat ten pozwoli norweskiej firmie produkować kolejne tytanowe części na drukarce 3D bez konieczności każdorazowego certyfikowania nowego elementu. Dzięki temu Boeing i inni potencjalni partnerzy Norsk Titanium będą mogli zaoszczędzić kolejne miliony.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube