ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Budowa liścia kluczem do żywotności baterii

Budowa liścia kluczem do żywotności baterii

Największym problemem dzisiejszego świata jest żywotność baterii. Nie globalne ocieplenie, nie wyczerpujące się surowce, ale właśnie baterie. Na świecie są ich miliardy, każda musi być ładowana, a potem utylizowana. Gdyby wystarczały na dłużej... zużywalibyśmy mniej prądu, a tym samym ilość emitowanych zanieczyszczeń byłaby mniejsza. Najnowsza teoria przedłużania wytrzymałości baterii inspirowana jest naturą, a dokładniej budową liścia.

Naukowcy spreparowali porowaty materiał, który naśladuje przepływ substancji odżywczych w liściach roślin. W swoich pracach wykorzystali proces parowania sieci nanocząstek tlenku cynku w porowate strukturze z porami o różnych rozmiarach. Dzięki takiej budowie liście maksymalizują przenoszenie materiału przy jednoczesnym zminimalizowaniu niezbędnej energii.
Elektrody akumulatora litowego oparte na "technice liścia" cechują się nie tylko ulepszonym procesem ładowania i rozładowania, ale też zmniejszają nacisk na same elektrody. Tak zbudowane baterie mogą być o ok. 25% wydajniejsze - większa pojemność, szybsze ładowanie i dłuższy czas eksploatacji.
Jak w przypadku większości odkryć związanych z bateriami, jest jedna podstawowa trudność - jak przełożyć teorię na wydajny proces produkcji. Co prawda tlenek cynku nie należy do rzadkich substancji, ale wciąż potrzebna jest metoda masowej produkcji sieci nanocząstek. A to oznacza, że pomimo dużego potencjału tkwiącego w tej metodzie minie jeszcze trochę czasu, zanim zostanie ona wykorzystana do budowy nowych akumulatorów.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube