ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Naukowcy wywiercą dziurę w płaszczu Ziemi

Budowa Ziemi

Pamiętacie film Podróż do wnętrza Ziemi? Być może już niedługo dowiemy się czy wizja przedstawiona przez Juliusza Verne, na podstawie którego książki nakręcono ten film, jest realna. Naukowcy chcą przewiercić się przez płaszcz Ziemi i zajrzeć do jej wnętrza.

Taka już ludzka natura, że ciągle chcemy wiedzieć więcej. Dlatego naukowcy przekraczają różne granice i sięgają tam, gdzie nikt jeszcze nie sięgnął. Teraz Japońska Morska Agencja Ziemskiej Nauki i Technologii (JAMSTEC) chce przy pomocy największego statku wiertniczego - Chikyu - wykonać odwiert i zajrzeć pod skorupę, na której opierają się nasze kontynenty. Międzynarodowy zespół ekspertów we wrześniu przeprowadzi wstępne badania w wodach Hawajów czy i gdzie Chikyu powinien wiercić. Jeśli lokalizacja okaże się nieodpowiednia, naukowcy sprawdzą wody Kostaryki Meksyku. Naukowcy specjalnie wybrali wiercenie w wodach oceanicznych ponieważ tam skorupa jest dwukrotnie cieńsza w porównaniu do tej, z którą mieliby do czynienia podczas wiercenia na kontynentach.
Zgodnie z planem Chikyu będzie musiał przejść swoim wiertłem przez 4 kilometry wody i 6 kilometrów płaszcza. Oznacza to też, przebicie się skalną warstwę powłoki, która wpływa na aktywność wulkaniczną, jak również ruchy płyt tektonicznych. Badania są częściowo finansowane przez rząd japoński, który ma nadzieję, że wyniki pozwolą lepiej przewidywać zjawiska występujące na powierzchni.
Naukowcy chcą zbadać granicę pomiędzy oceanem a płaszczem ziemi, po to by dowiedzieć się w jaki sposób tworzy się taka skorupa. Dodatkowo chcą sprawdzić czy pod płaszczem istnieje życie mikrobiologiczne. Pierwsze wiercenia mają się rozpocząć w 2030 roku. Na razie badacze chcą znaleźć idealną lokalizację i zdobyć odpowiednie fundusze potrzebne na realizację badań. A potrzeba ich nie mało, bo 542 miliony euro.

jamstec mantle

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube