ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Dron dronowi nie równy

Dron MQ-4C Triton

Kiedy słyszymy dron, w 99% przypadków wyraz ten kojarzy się nam z małym pojazdem bezzałogowym wykorzystywanym do zabawy lub realizacji określonych zadań kurierskich, naukowych, inspekcyjnych itp. Tymczasem są też drony, które swoimi rozmiarami mogłyby co niektóre samoloty wprowadzić w zakłopotanie.

Jednym z takich dronów jest MQ-4C Triton, który Marynarka Wojenna USA chce wdrożyć do służby w przyszłym roku. Pojazd zakończył właśnie testy swojego nowego oprogramowania, w którym dodano funkcje unikania kolizji. Jest to też jeden z najdłużej powstających dronów, ponieważ pierwsze informacje o nim pojawiły się już w 2013 roku. Firma Northrop Grumman, która go projektuje poinformowała o zakończeniu formalnych badań laboratoryjnych.
Z jednej strony może dziwić tak długi czas prac nad dronem, z drugiej strony trzeba pamiętać, że jest on bardziej skomplikowany niż te, które są wykorzystywane przez naukowców czy spedytorów (nie mówiąc o zabawkach). Nafaszerowany elektroniką ma pełnić zadania wywiadowcze spędzając w powietrzu naprawdę dużo czasu - nawet 24 godziny. Według założeń Triton ma pozwolić na monitorowanie miliona mil kwadratowych oceanu.
Porównajcie go teraz z dronami, które można kupić w sklepie - I to jest dron i to jest dron.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube