Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Testowa trasa Hyperloop One gotowa

Odcinek testowy Hyperloop One

W sierpniu 2013 roku Elon Musk przedstawił swoją wizję nowego sposobu transportu - tuby łączącej dwa odległe miasta, wewnątrz której z olbrzymia prędkością poruszałyby się specjalne kapsuły z pasażerami. Po trzech latach i siedmiu miesiącach pierwszy etap projektu został ukończony.

Nowy sposób transportu ma być tańszy i szybszy. I jeśli założenia się potwierdzą i w czasie testów kapsuły osiągną zakładane prędkości, projekt wejdzie w kolejną fazę - bardziej zaawansowanych testów i oczywiście komercyjną.
Za testy odpowiada DevLoop, firma badawcza Muska zlokalizowana w Nevadzie. To ona poinformowała o ukończeniu prac nad odcinkiem testowym. Ma on szerokość 3.3 metra i długość 500 metrów. Są jeszcze pewne elementy do dopracowania, jak np. niezawodność elektroniki w środowisku z niskim ciśnieniem.
Technologią, którą oferuje Hyperloop jest zainteresowanych wiele krajów, które szukają sposobów na modernizację swojego transportu. Jednym z zainteresowanych są Zjednoczone Emiraty Arabskie, które, w których odległości pomiędzy miastami są naprawdę spore, a z drugiej strony nie brakuje im zarówno ziemi, jak i pieniędzy. Co prawda Hyperloop One chce się rozwijać na początku w USA, ale jak to będzie wyglądać w praktyce, okaże się dopiero za jakiś czas. Na razie firma przygotowuje się do budowy szlaków transportowych na 11 bardzo zróżnicowanych trasach. Przykładowo jedna z nich - Boston - Providence ma długość ok. 100 kilometrów podczas gdy inna łącząca Cheyenne i Houston ma ponad 1800 kilometrów. Dziś pokonanie tej ostatniej zajmuje ok. 17 godzin samochodem, Hyperloop ma to skrócić do ok. 100 minut. Pokazuje to z jaką prędkością mają przemieszczać się kapsuły wewnątrz rurociągu. Pokazuje to też, jaki skok technologiczny zrobiono w ciągu niespełna czterech lat - od pomysłu do realnej szansy wsadzenia człowieka w kapsułę i wystrzelenia go wewnątrz rurociągu (w bezpieczny sposób) z prędkością ponad 1.200 km/h.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube