Dysk WD My Passport 2TB

Prosty dysk o dużej pojemności

Więcej...

Goclever 3D Printer Invention

Ręczna drukarka 3D dla każdego

Więcej...

Edimax AC 1200 EW-7822ULC

Adapter WiFI od Edimax

Więcej...

Air Live Smart Home Kit

Podstawa to dom pod kontrolą

Więcej...

Cooler Master Mastermouse Pro L

Tania mysz Pro

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Laser z Gwiazdy Śmierci to już nie fikcja

Diament może połączyć kilka laserów w jeden

Na pewno kojarzycie superlaser, śmiercionośną broń Gwiazdy Śmierci, która powstając z kilku laserowych wiązek miała moc zdolną niszczyć planety. Do tej pory wydawało się, że jest to fikcja, bo jak można połączyć ze sobą kilka wiązek skupionego światła? Okazuje się, że można.

Naukowcy opracowali technikę, która wykorzystując diament, pozwala na połączenie kilku wiązek światła, w jedną mocniejszą. Okazało się, że kluczem do połączenia laserów jest wyjątkowo czysty diament, kryształ, który ma "wrodzoną" cechę pozwalającą na załamywania światła w określonym kierunku. Ma on też właściwość pozwalająca na odprowadzanie nadmiaru ciepła, co jest ważne, gdy na niewielkiej przestrzeni skupia się dużą moc lasera.
Na szczęście wynalazek nie może być wykorzystany do niszczenia planet, chociaż wojsko może chcieć wykorzystać go jako nową broń. Superlasery mogłyby szybko niszczyć drony i rakiety, które dziś trzeba długo "atakować" tego typu bronią. Duże lasery, które miałyby odpowiednią moc pozwalającą na szybkie strącanie takich obiektów wymagają skomplikowanych systemów chłodzących, przez co są nieporęczne i nieekonomiczne. Jeśli natomiast połączymy kilka mniejszych wiązek w jedną wielką, otworzą się nowe możliwości - będzie można np. w wygodny sposób sterować mocą takiego lasera. Wystarczy tylko dołączyć kolejne wiązki. To oczywiście na razie fantazja, ale jeszcze rok temu fantazją było łączenie kilku laserów w jeden.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube