ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Stymulacja prądem metodą na skrócenie czasu szkolenia

Żołnierz jednostki Fok

Wyszkolenie żołnierza, dobrego żołnierza, sporo kosztuje. Wiedzą o tym amerykanie, których Foki są chyba najbardziej znaną jednostką do zadań specjalnych. W zależności od kursu szkolenie trwa od kilku tygodni do kilkunastu miesięcy. Marynarka amerykańska ma plan jak ten czas skrócić.

Najnowszym pomysłem jaki testują szkoleniowcy Sealsów jest metoda przezczaszkowej stymulacji prądem. Brzmi makabrycznie, jednak znalazło się kilku komandosów, którzy zgodzili się wziąć udział w testach. Według kapitana Jasona Salata, wyniki są obiecujące.
Stosowane przez żołnierzy biorących udział w testach specjalne słuchawki - Halo Neuroscience - wyglądają jak zwykłe słuchawki do słuchania muzyki. Jednak oprócz nauszników, akcesorium wyposażono w kolce krzemowe, które wchodzą w kontakt z głową osoby noszącej słuchawki. To przez nie emitowane są impulsy elektryczne, które stymulują (rzekomo) części mózgu, które są kluczowe dla sportowców, żołnierzy i innych osób wykonujących zadania wymagające wysiłku fizycznego.
W celu poprawienia dobrego przewodzenia elektrycznego, przed założeniem słuchawek żołnierz lub sportowiec rozpyla na głowie roztwór soli fizjologicznej. Generowane impulsy elektryczne powodują mrowienie, które rzekomo zwiększa "neuroplastyczność" mózgu, czyniąc go bardziej otwartym niż podczas normalnego treningu. Według producenta Halo Neuroscience, nawet niewielka poprawa wydajności może sprawić, że żołnierz lub sportowiec zyska przewagę nad przeciwnikiem.

halo sport on surface 2017 04 03 01

Halo Neuroscience

Dla szkoleniowców wojskowych najważniejsze jest by szkolenie było krótsze i bardziej efektywne. I wygląda na to, że słuchawki szpikujące noszącą je osobę impulsami elektrycznymi sprawdzają się. Według producentów Halo, urządzenie poprawiło wydajność olimpijczyków oraz zawodników San Francisco Giants. Z drugiej strony udowodnienie tej tezy nie jest łatwe. Niemniej, armia amerykańska w ramach projektu stymulacji kognitywnej żołnierzy testuje to urządzenie i twierdzi, że się sprawdza. Na pewno jednak jest to lepsze niż szprycowanie wojaków odpowiednio dawkowanymi prochami w rodzaju modafinilu czy amfetaminy.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube