Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Elektryczna czapeczka pomaga pacjentom z nowotworami mózgu

Optune - czapeczka do walki z rakiem

Z każdym dniem nasza wiedza medyczna jest coraz większa, dzięki czemu coraz skutecznej możemy walczyć z chorobami. Ostatnie badania naukowców wykazały, że specjalna, elektryczna "czapeczka" pozwala przedłużyć życie pacjentom z nowotworem mózgu.

Elektrowstrząsy o niskiej intensywności, które odpowiednio ukierunkowane bombardują guz w połączeniu z podawanym doustnie temozolomidem, znacząco poprawiają wskaźnik przeżywalności pacjentów. Takie wyniki przedstawili naukowcy podczas dorocznego spotkania Amerykańskiego Stowarzyszenia Badań nad Rakiem.
Opracowane urządzenie Optune generuje ciągle zmieniające się pole elektryczne. Blokuje ono podział komórek rakowych u pacjentów, u których zdiagnozowano agresywnego raka zwanego glejakiem. Badania kliniczne, podczas których stosowano Optune i chemioterapię porównano z wynikami badań, w których stosowano tylko chemioterapię. Co prawda nie udało się całkowicie wyeliminować raka, ale czas życia wydłużył się znacząco - średnio o 12% w zależności od grupy pacjentów (tych, którzy przeżyli z glejakiem 5,4,3 i 2 lata).
Dla naukowców jest to powód do dumy, ponieważ od ponad 10 lat nie zanotowano żadnego postępu w leczeniu tego nowotworu. Dwadzieścia lat temu, większość pacjentów umierała w ciągu roku, a długoterminowe przetrwanie z nowotworem w mózgu było prawie niemożliwe. Dziś dzięki połączeniu Optune i temozolomidu jeden na siedmiu chorych żyje dłużej niż pięć lat.
Niestety, terapia z użyciem Optune nie jest tania, kosztuje 700 dolarów za dzień. To, czy chory będzie mógł z niej korzystać zależy więc od ubezpieczyciela.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube