ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Drony po raz kolejny – tym razem w roli przewodnika.

Niedawno pisałem o dronach, które wykorzystywane w pogotowiu ratunkowych, zapewniają szybką pierwszą pomoc na miejscu wypadku, a dziś mogę Wam przedstawić kolejny przykład wykorzystania tych urządzeń. Tym razem w roli przewodników.

Drony zastępujące przewodników nazwano quadcopter, chociaż naukowcy z MIT, którzy wykorzystują te konstrukty, wolą nazywać je SkyCall. I już z nimi spacerują po mieście.
Na razie mądre głowy z SENSEable lab MIT przygotowali co prawda jeden prototyp, który wędruje po korytarzach i budynkach MIT. Prototyp używa sieci WiFi oraz GPS, wyposażono go w aparat fotograficzny oraz różnego rodzaju czujniki, które pozwalają mu bezpiecznie przemieszczać się w terenie. Drona można wezwać przy pomocy aplikacji dostępnej na smartfonie. SkyCall dostosowuje swoją prędkość do osoby, którą „ciągnie” za sobą. Potrafi się zatrzymać lub nawet cofnąć w przypadku gdy ta osoba zatrzyma się np. przy szybie wystawowej. Reaguje również na komendy głosowe.
Czy to znaczy, że zawód przewodnika zniknie? W naszym kraju im to nie grozi, jeszcze przez długi czas. Poza tym, jak już wspomniałem, jest to dopiero prototyp, który wymaga jeszcze kilku szlifów.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube