ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Dron doleci, dojedzie, ale paczkę doręczy

Dron doleci, dojedzie, ale paczkę doręczy

Drony pracujące w charakterze kuriera nie mają lekko. Nie zawsze mogą dolecieć tam, gdzie jest do odebrania lub doręczenia paczka. Dlatego firma Advanced Tactics zaproponował nowe podejście - drona, który może nie tylko latać, ale i jeździć.

Panther sUAS Air/Ground Robot tak nazywa się model, który pozwala na transport paczki zarówno drogą lądową, jak i powietrzną. Normalnie przemieszcza się w powietrzu, jeśli jednak jest tam zbyt niebezpiecznie lub przepisy na to nie pozwalają (np. w pobliżu lotnisk), ląduje i dociera na miejsce na kołach. Swoich własnych. Zapowiada się więc ciekawie - uniwersalny dron, który może wybrać dowolny sposób dostawy.
Oczywiście, jak to zawsze bywa, jest coś za coś. Panther Drone nie może przewozić ciężkich ładunków (max. 7kg), a jego zasięg jest ograniczony do 16 kilometrów, przy czym na lądzie może jeździć maksymalnie przez 5-10 minut. Ma za to potencjał, który może zwiększyć jego funkcjonalność, można np. wyposażyć go w kamerę i ekran do wideo rozmowy. Tego samego drona można wykorzystać również do innych zadań - badań natury, monitorowania projektów budowlanych, a wyposażając go w ramiona, może pobierać próbki lub pomagać przy rozładunku.
Dron jest już dostępny w sprzedaży, jego cena (z rabatem do ważnym do 5 kwietnia) to 2.495 dolarów. Nie mało, prawda?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube