ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Masz Smart TV? To uważaj.

Telewizor Samsunga

Hakerzy próbują swoich sił wszędzie, a ponieważ otacza nas coraz bardziej zaawansowana technologia, tak naprawdę ułatwiamy im sprawę. Nawet Android uznawany kiedyś za bezpieczną platformę, nie uchronił się od wirusów. A teraz, nie są bezpieczne nawet telewizory.

Najciekawsze jest to, że wirus atakujący oprogramowanie telewizorów przesyłany jest razem z sygnałem antenowym. Wirus przedostając się do systemu przez lukę w przeglądarce internetowej uzyskuje dostęp do głównego poziomu, skąd może wydać praktycznie każde polecenie. Wystarczy mieć jedynie odpowiednio silny sygnał, by sięgnąć do kompatybilnych telewizorów. Taki sygnał jest praktycznie do nie wykrycia, a osoba korzystająca z zainfekowanego telewizora nie ma pojęcia, że korzysta z zawirusowanego urządzenia. Wyskakujące reklamy będą uprzykrzać życie, ale co jeśli ktoś używa swojego telewizora i jego przeglądarki do połączenia z bankiem?

Taką wizję ataku hakerskiego na inteligentne telewizory przedstawił Rafae Scheel, specjalista w kwestii zabezpieczeń. Rzecz w tym, że wskazał też dwa najnowsze modele telewizorów Samsunga, które na taki atak są narażone. Wskazana przez niego metoda jest możliwa do zrealizowania tam, gdzie używane są dekodery DVB-T, co niestety jest standardem w naszym kraju.
Wskazana przez Scheela luka pokazuje, że nie wystarczy zabezpieczyć lokalną sieć programami antywirusowymi, jeśli znajdują się w niej urządzenia, do których dociera sygnał spoza sieci. Stanowią one łatwą do sforsowania bramę dla różnych wirusów. Powinni na to zagrożenie zwrócić uwagę nie tylko użytkownicy ale i producenci telewizorów.

Podobne artykuły

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube