ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Automatyczny rozwoziciel pizzy

Dron na kołach

Domino to międzynarodowa sieć pizzerii, która postanowiła skorzystać z usług dronów w dostawie swojej pizzy do klienta. Jednak w przeciwieństwie do innych firm, korzysta z pojazdów jeżdżących, nie latających.

Pierwsze programy pilotażowe uruchomiono w Niemczech i Holandii. Wykorzysta tu pojazdy opracowane przez Starship Technologies, firmę założoną przez dwóch współtwórców Skype'a. nie jest to jednak pierwsza "przygoda" Domino z dronami. Wcześniej firma testowała dostarczanie pizzy przy pomocy dronów w Nowej Zelandii. Tam jednak korzystano z latających dronów. 

Oba projekty - Nowo Zelandzki i Europejski - funkcjonują pod auspicjami DRU (Domino Robotic Unit), części koncernu odpowiedzialnej za optymalizację jego działalności. Wdrożenie automatycznych dostawców pizzy jest niejako koniecznością dla ciągle rozwijającej się firmy. Jej zarząd obawia się, że za jakiś czas może po prostu zabraknąć kierowców, którzy będą mogli szybko dostarczać pizzę do klienta. Dlatego w ciągu najbliższych 5-10 lat firma chce zainwestować we flotę autonomicznych pojazdów, które zapewnią jej ciągły rozwój.
Testowany w Europie łazik może przewieźć ładunek o wadze ok. 9 kg - osiem pizzy lub kombinacji pizzy, napojów i sałatek. Wszystko przechowywane jest w specjalnym pojemniku, który można otworzyć specjalnym kodem, który klient dostaje SMS-em. Na razie zasięg projektu ograniczono do kilku wybranych lokalizacji i promienia ok. 1.5km od pizzerii. Jeśli jednak się sprawdzi... zaroi się od dronów w powietrzu i na ziemi.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube