ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Nadzieja dla osób sparaliżowanych

Nadzieja dla osób sparaliżowanych

Nikt zdrowy nie jest w stanie sobie wyobrazić, jak czuje się osoba sparaliżowana. Brak możliwości poruszenia nogą, ręką... możemy o tym mówić, rozkładać na sygnały przesyłane przez nerwy itp., nie zmieni to jednak faktu, że cały czas będziemy się poruszać w sferze przypuszczeń o domysłów. Niemniej, cały czas naukowcy pracują nad tym, jak pomóc tym osobom i mają w tym sukcesy.

Najnowszym osiągnięciem, którym mogą pochwalić się specjaliści od neurologii jest stworzenie nowych ścieżek nerwowych - ominięcie rdzenia kręgowego - dzięki czemu sparaliżowany mężczyzna mógł samodzielnie poruszyć ręką. Może sam się karmić, może sam przewracać kartki w książce, może sam pisać... może sam robić wiele rzeczy. Uczestnicy projektu mają nadzieję, że pewnego dnia, dzięki opracowanej metodzie, można będzie pomagać wszystkim sparaliżowanym osobom umożliwiając ruchy nie tylko ręką czy rękami, ale również nogami.
Oczywiście do tego sukcesu potrzebna była długa i żmudna droga. Naukowcy od dziesięcioleci pracują nad rozwojem interfejsu łączącego mózg człowieka z komputerem. Początkowo pacjenci mogli tylko kontrolować obraz na ekranie, a teraz odpowiednio wyposażona ręka może być poruszana poleceniami myślowymi.
Drugim rozwiązaniem, nad którym również trwają prace, jest funkcjonalna stymulacja elektryczna, czyli pobudzanie odpowiednich nerwów delikatnymi impulsami elektrycznymi, dzięki którym ręce, nogi i palce mogły się poruszać. Technika ta jest już stosowana od jakiegoś czasu, ale uruchamiana była albo przez wzruszenie ramieniem, albo przez ruch głową lub specjalnym kontrolerem umieszczanym blisko ust. Teraz, trwają prace nad przeniesieniem mechanizmu sterowania do ludzkiego umysłu.
Zespołu naukowców z Case Western i Cleveland postanowili połączyć oba rozwiązania. to właśnie w ten sposób opracowano metodę, która pozwoliła pacjentowi na sterowanie ręką przy pomocy samej myśli. Na początek polecili pacjentowi myśleć o poruszaniu odpowiednimi częściami ciała, dzięki czemu wykonali mapę sygnałów sterujących w mózgu. Następnie wszczepili w określonych miejscach elektrody, które przeniosły sygnały z tego organu do specjalnie przygotowanego interfejsu komputerowego. A stąd już tylko mały krok do uruchamiania odpowiednich silników i siłowników, pozwalających na podniesienie, zgięcie itp. ruchu ręki. Przy okazji wzmocniono mięśnie pacjenta, które pozbawione ruchu zaczęły zanikać.
Pacjentowi brakuje oczywiście zmysłu dotyku, ale jak sam stwierdził, nie jest to dla niego problemem. A kiedyś być może i to naukowcy będą mogli "naprawić".
Oczywiście naukowcy dalej rozwijają swoje rozwiązanie. Obecnie pracują nad tym by zmniejszyć wszystkie elementy wchodzące w skład systemu. A ja trzymam za nich kciuki.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube