ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Masowa produkcja syntetycznej krwi jest możliwa

Krew - życiodajny płyn

Krew to życiodajny płyn, którego zawsze brakuje. Lekarze potrzebują jej kilka litrów do każdej operacji i chociaż możemy ją produkować w swoich organizmach, to jednak nie możemy jej oddawać zbyt wiele, pomijając już to, że dawców zawsze jest za mało. Na szczęście naukowcy opracowali metodę produkcji sztucznej krwi.

Do tej pory czerwone krwinki można było produkować w warunkach laboratoryjnych, ale niestety w niewielkiej liczbie. Teraz, dzięki brytyjskim naukowcom, będzie można produkować je na masową skalę. Jedynym problemem jest przygotowanie odpowiednich kultur pierwotnych czerwonych krwinek, które wyprodukują kolejne, te właściwe.
Na razie jednak największym problemem jest "przetłumaczenie" opracowanego rozwiązania laboratoryjnego na rozwiązanie komercyjne. Naukowcy wyprodukowali kilka litrów krwi, ale jest różnica pomiędzy kilkoma litrami, a ilością potrzebną do zaspokojenia potrzeb jednego szpitala.
Na pewno jest to jednak duży postęp w nauce. Dzięki temu, zostanie rozwiązany jeden z najważniejszych i najtrudniejszych do rozwiązania (do tej pory) problemów medycyny. Jak zapewnić odpowiedni zapas krwi? Już niedługo, nie powinniśmy się o to martwić.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube