foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
e-mail: office@stell.com
Phone: +43 666 777 666


Trust Primo Ultra-thin Powerbank

Power bank wielkości smartfona o pojemności pozwalającej naładować telefon kilka razy.

Więcej

Genesis Helium 100BT RGB

Kiedyś wystarczyło, by głośniki grały głośno, potem by dobrze brzmiały, a dziś mają jeszcze dobrze się prezentować.

Więcej

Acer ConceptD 3 Ezel

ConceptD 3 przyzwyczaił mnie już do białej obudowy i sporej wagi. Ale ten model ma coś, co szybko rzuca się w oczy

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Tetra!

Wielu użytkowników komputerów chce widzieć na swoim biurku akcesoria komponujące się ze sobą wyglądem i kolorem.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

MIT drukuje roboty na wzór owadów

Projektanci robotów od dawna już wzorowali się na owadach. Już w Archiwum X mieliśmy okazję zobaczyć cybernetyczną pszczołę, a i w starszych produkcjach filmowych scenarzyści i reżyserzy nie szczędzili nam takich konstrukcji. Tymczasem naukowcy z MIT chcą nie tyle budować takie roboty, co je drukować.

Kiedyś nadejdzie dzień, gdy wszystkie nasze konstrukcje zamienią się w ruszające się mechanizmy wyposażone w różnego rodzaju czujniki. Jednak aby tak się stało, naukowcy muszą opracować nowe rodzaje czujników i nowe rodzaje powłok, które okryją mechaniczną konstrukcję tworząc syntetyczną skórę. Nad czymś takim pracują specjaliści z MIT, których zainspirował złoty żółw beetle, który zmienia kolor po dotknięciu jego pancerza.
Żeby było ciekawiej, naukowcy postanowili w swoim projekcie wykorzystać drukarkę 3D. W swoich badaniach wykorzystali model MultiFab, która może zmieniać kolor w trakcie drukowania. Wybrano tę drukarkę, ponieważ może ona wydrukować zarówno cienki drut, który może jednocześnie drukować cienki drut i jednocześnie osadzać go na powierzchni mocując przy pomocy specjalnego płynu.
W naturze, odpowiednikiem czujników i przewodów są drogi czuciowo-ruchowe. Dlatego też naukowcy postanowili wzorować się na organizmach żywych, w których takie połączenia doprowadzone zostały do perfekcji. Postanowili więc rozważyć najprostszy organizm, jaki mogli znaleźć i odwzorować jego ścieżki połączeniowe w wydrukowanym obiekcie.
Cały projekt został przedstawiony i omówiony na stronie MIT. Pamiętajcie tylko, że jest to wstępna prezentacja idei, która jest rozwijana.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube