ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

MIT drukuje roboty na wzór owadów

MIT drukuje roboty na wzór owadów

Projektanci robotów od dawna już wzorowali się na owadach. Już w Archiwum X mieliśmy okazję zobaczyć cybernetyczną pszczołę, a i w starszych produkcjach filmowych scenarzyści i reżyserzy nie szczędzili nam takich konstrukcji. Tymczasem naukowcy z MIT chcą nie tyle budować takie roboty, co je drukować.

Kiedyś nadejdzie dzień, gdy wszystkie nasze konstrukcje zamienią się w ruszające się mechanizmy wyposażone w różnego rodzaju czujniki. Jednak aby tak się stało, naukowcy muszą opracować nowe rodzaje czujników i nowe rodzaje powłok, które okryją mechaniczną konstrukcję tworząc syntetyczną skórę. Nad czymś takim pracują specjaliści z MIT, których zainspirował złoty żółw beetle, który zmienia kolor po dotknięciu jego pancerza.
Żeby było ciekawiej, naukowcy postanowili w swoim projekcie wykorzystać drukarkę 3D. W swoich badaniach wykorzystali model MultiFab, która może zmieniać kolor w trakcie drukowania. Wybrano tę drukarkę, ponieważ może ona wydrukować zarówno cienki drut, który może jednocześnie drukować cienki drut i jednocześnie osadzać go na powierzchni mocując przy pomocy specjalnego płynu.
W naturze, odpowiednikiem czujników i przewodów są drogi czuciowo-ruchowe. Dlatego też naukowcy postanowili wzorować się na organizmach żywych, w których takie połączenia doprowadzone zostały do perfekcji. Postanowili więc rozważyć najprostszy organizm, jaki mogli znaleźć i odwzorować jego ścieżki połączeniowe w wydrukowanym obiekcie.
Cały projekt został przedstawiony i omówiony na stronie MIT. Pamiętajcie tylko, że jest to wstępna prezentacja idei, która jest rozwijana.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube