ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sprawdź jakość swojego nasienia smartfonem

Sprawdź jakość swojego nasienia smartfonem

Może to wydawać się dziwne, ale to prawda. Dzięki naukowcom z Harvardu, możecie Panowie sprawdzać jakość swojego nasienia przy pomocy smartfona. Pomyślelibyście o takim wykorzystaniu smartfona?

Wiele osób bez powodzenia stara się o dziecko. Nie wszyscy są na tyle odważni, by pójść do lekarza i oficjalnie zbadać swoje nasienie. Dlatego naukowcy postanowili tym osobom pomóc i opracowali metodę pozwalającą na mierzenie płodności w domu przy pomocy smartfona. Co prawda są już na rynku "domowe zestawy", ale ten jest wyjątkowo tani. Smartfon jest w każdym domu, a pozostały "ekwipunek" kosztuje raptem 4.45 dolara. I wystarczy pięć sekund by zmierzyć kondycję małych pływaków (nie licząc czasu potrzebnego na ich pozyskanie). Urządzenie bada ich liczbę i ruchliwość z dokładnością do 98%. Czyli jak na domowe warunki, całkiem sporą.
Cały zestaw, oprócz smartfona, składa się z jednorazowej cienkiej rurki z układem elektronicznym montowanej na smartfonie, która jest w stanie pomieścić 35 mikrolitów nasienia. Odpowiednio podświetlone soczewki powiększają zawartość, dzięki czemu układ analityczny współpracujący z aplikacją może wykonać zdjęcia i dokonać analizy.
Jedynym minusem tej metody jest to, że nie sprawdza deformacji plemników - czegoś, co wg. niektórych specjalistów jest kluczowym kryterium przy ocenie płodności. Pomysłodawcy rozwiązania są jednak pełni optymizmu i liczą na to, że lepsze algorytmy pozwolą przezwyciężyć te ograniczenia.
Szacuje się, że około 30 milionów osób na świecie, ma problemy z płodnością. Opracowana metoda pozwala szybko i bezboleśnie sprawdzić czy jesteśmy w tych 30 milionach, czy nie. Pamiętajcie jednak, że minie jeszcze trochę czasu, zanim te testery trafią do sprzedaży.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube