ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Samo zasilająca się sztuczna skóra

Samo zasilająca się sztuczna skóra

Naukowcy z Uniwersytetu w Glasgow opracowali nowy rodzaj sztucznej skóry, która jest bardziej wrażliwa niż oryginalna, ludzka. Wykonano ją z grafenu, w którego strukturę wpleciono czujniki dotykowe. Najważniejsze jednak jest to, że pod warstwą tego materiału schowano panele słoneczne, które mogą zasilacz czujniki i inne elementy wbudowane w syntetyczną skórę.

Panele są w stanie zaabsorbować 98% dostępnego światła. Wystarczy więc wyciągnąć rękę z rękawiczki, odsłonić nadgarstek lub inny fragment skóry, by dostarczyć sporej dawki energii. Wynaleziony materiał może mieć duże znaczenie dla osób korzystających z protez. Wydrukowanie brakującej kończyny na drukarce 3D i pokrycie jej skórą z Glasgow, może np. zapewnić użytkownikowi takiej protezy zmysł dotyku. I to za niewielkie pieniądze.
Dzięki temu, że skóra ma własne zasilanie oparte na energii słonecznej, nie ma potrzeby stosowania baterii. Naukowcy oszacowali, że dzięki temu taka proteza np. ręki może kosztować ok. 350 dolarów. W porównaniu do innych zrobotyzowanych protez zasilanych bateriami, które kosztują dziesiątki tysięcy dolarów, jest to naprawdę spora różnica.
Oprócz protetyki, skóra może być wykorzystana również w robotyce i innych rozwiązaniach: np. czujniki monitorujące stan organizmu, które można uruchomić nie podłączając pacjenta do prądu.
Na razie jednak, praca naukowców nie wychodzi jeszcze z laboratorium. Pracują oni nad ulepszeniem swojej skóry, zwiększeniem jej mocy i wbudowania silniczków, które będą same napędzać protezę by jej użytkownik mógł np. ruszać palcami.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube