ICYRaid MB662U3-2S-R1

NAS z ciekawymi rozwiązaniami

Więcej...

JBL E45 BT

Słuchawki bezprzewodowe dla miłośników dobrego brzmienia

Więcej...

Asustor 6102T

NAS dla profesjonalistów

Więcej...

Genesis Neon 350

Słuchawki do graczy

Więcej...

Media-tech MT4060

Wideorejestrator bez wyświetlacza

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Kamery bezpieczeństwa można wyłączyć przez Bluetooth

Kamery bezpieczeństwa można wyłączyć przez Bluetooth

I znów o bezpieczeństwie komputerowym, tym razem związanym z kamerami. Specjalista od zabezpieczeń sieci, Jason Doyle, opublikował szczegóły trzech luk w kamerach: Nest Cam, Dropcam i Dropcam Pro. Przestępca, poprzez Bluetooth, może wyłączyć rejestrowanie obrazu przez te kamery.

Co ciekawe, nie jest to jednak dziura, którą może wykorzystać włamywacz w długim okresie czasowym. Służą raczej do chwilowego wyłączenia nagrywania, by przestępca mógł przemknąć się niezauważoy. Dwie z odkrytych przez Jasona wad polegają na przyjmowaniu przez WIFI za długich łańcuchów danych, co prowadzi do przepełnienia pamięci, awarii kamery i restartu komputera. Inny sposób przejęcia kamery polega na czasowym odłączeniu kamery od sieci w wyniku wymuszonej próby połączenia z inną siecią.
Wszystkie te ataki są tymczasowe, nie oferują ciągłego dostępu, niemniej pozwalają złodziejom na zyskanie czasu potrzebnego do włamania do domu. Wyłączenie kamery, przekręcenie jej w inną stronę - to zajmuje tylko sekundy. Tu Doyle wskazał przechowywanie nagrywanego obrazu w chmurze jako zaletę, bo złodziej nie może wyjąć z kamery karty i w ten sposób zabezpieczyć się przed potencjalną identyfikacją. Identyfikując luki wskazał również sposoby ich wyeliminowania. Przede wszystkim po konfiguracji kamery, która jest realizowana przez Bluetooth, należy go wyłączyć.
Producent szybko zareagował na opublikowane dziury w jego urządzeniach i już pracuje nad poprawką, która w ciągu kilku dni zostanie udostępniona posiadaczom kamer. Niech to będzie przykład dla Was, żeby zastanowić się swoim monitoringiem i sprawdzić czy nie ma on opcji, które niepotrzebnie są włączone. Każda z nich, może potencjalnie dać szansę włamywaczowi na ominięcie monitoringu.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube